r e k l a m a
spot_imgspot_img

Niebawem otwierają akwaria w Palmiarni. Weź udział w konkursie

29 lipca w Palmiarni Miejskiej w Gliwicach otwarty zostanie pawilon akwarystyczny.

Na zwiedzających czekają już 4 potężne akwaria. Wszystkie słodkowodne, odzwierciedlające środowiska naturalne ryb i podwodnych roślin – począwszy od rzek polskich, przez rzeki azjatyckie i afrykańskie jezioro Tanganika, po wody zbliżone do Amazonki. Bez wątpienia – największym hitem będzie olbrzymie akwarium o pojemności 60 tys. litrów odzwierciedlające biotop Amazonii. To najnowocześniejszy i najlepiej zagospodarowany tego typu zbiornik w Polsce. Poza tym jeden z największych. Akwarium ma już swoich lokatorów.

Pływają w nim jeszcze małe, ale już bardzo efektowne, drapieżne arapaimy z Ameryki Południowej, uchodzące z największe na świecie ryby słodkowodne, które w naturalnym środowisku osiągają ponad 3 metry długości. Zwiedzający zobaczą także egzotyczne arowany, piranie oraz zbrojniki i płaszczki słodkowodne.

DSC_7926

Trzy pozostałe, mniejsze akwaria mają pojemność po około 10 tys. litrów każde.

Odzwierciedlają trzy różne środowiska. Ciekawie zapowiada się akwarium zbliżone warunkami do wód z jeziora Tanganika w Afryce. W tym zbiorniku będzie można zobaczyć m. in.: tropheusy, naskalniki, czy muszlowce. Dno jeziora Tanganika jest kamieniste, więc i sceneria gliwickiego akwarium będzie bardzo podobna. Jest też zbiornik z wodami azjatyckimi. Pływają w nim ryby z okolic Sumatry czy Tajlandii. To np.: labeo, czyli grubowarg dwubarwny – niewielka rybka o długości ciała do 12 cm, ale o wyjątkowo ciekawym wyglądzie i aksamitnoczarnym ubarwieniu z jaskrawoczerwonym ogonem. Są także strzelczyki, bocje, brzanki i pangi.

DSC_7783

Ci, którzy odwiedzą gliwicką Palmiarnię, z bliska zobaczą też nasze, rodzime gatunki ryb. Zbiornik polski zarybiono m. in. okoniami, pstrągami, jazgarzami i miętusami. Każdy, kto dobrze się wpatrzy, wypatrzy także buszujące po dnie… raki.Na specjalnych monitorach ustawionych przy akwariach wyświetlane będą informacje o poszczególnych okazach ryb: o ich pochodzeniu i cechach. Ale w zbiornikach będą też zamontowane kamery, by móc dokładnie „zanurzyć się” w podwodny świat.

akwarium_konkurs_duze

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MihaU
MihaU
10 lat temu

NO I ŚWIETNIE 😀

krzysiek
krzysiek
10 lat temu

Ciekawe że jeszcze żaden przeciwnik ZF nie napisał nic na temat tej inwetycji.

krzychu
krzychu
10 lat temu

Zyga to powinien wyciągnąć konsekwencje wobec tych co nie dotrzymali terminu.Wtedy te wszystkie Dudy i inne pseudo firmy zastanowiłyby się dwa razy startując do przetargu.A teraz jest tak…zobaczymy co dalej jak wygramy przetarg 🙂

Msobo90
Msobo90
10 lat temu

Rewelacyjny pomysł jestem jak najbardziej za jedno co mnie martwi
dlaczego Tanganika a nie MALAWI ??? Jestem pasjonatem pielęgnic z Malawi ponad 12 lat i sądzę
ze ubarwienie tych ryb jest o wiele ładniejsze od Tanganiki.

bakulec
bakulec
10 lat temu
Reply to  Msobo90

wszystko kwestia gustu, choć podejrzewam że wybierała akwaria osoba która się na tym nie zna za bardzo. Mam tylko bardzo cichą nadzieję, że zatrudnią BARDZO DOBREGO akwarystę co by tam dobrze wszystko hulało 🙂

cliper
cliper
10 lat temu

długo czekałem na ta chwile-mam nadzieje że się nie zawiode

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI