r e k l a m a


Niebezpieczne skrzyżowanie doczeka się przebudowy i sygnalizacji

Skrzyżowanie ulic Grottgera, Lublinieckiej i Warszawskiej należy do jednych z najniebezpieczniejszych w Gliwicach.

Rocznie dochodzi tam do wielu stłuczek i wypadków. Kierowcy jadący ulicą Warszawską oraz Lubliniecką powinni zatrzymać się „na stopie”. Jednak nie zawsze to robią i dochodzi do groźnych sytuacji.

W niebezpieczeństwie są również piesi, którzy chcą przejść na drugą stronę ulicy Grottgera. Kierowcy rozwijają tam spore prędkości.

Wkrótce bezpieczeństwo ma się poprawić.

Jak dowiedział się portal infogliwice.pl, Zarząd Dróg Miejskich planuje budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Grottgera. Dodatkowo wykonana zostanie również korekta geometrii skrzyżowania. – Dokumentacja projektowa dla tego przedsięwzięcia jest w końcowej fazie opracowywania – informuje Maja Lamorska-Gorgol z Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

W tej sprawie interweniował niedawno gliwicki radny Krzysztof Kleczka. W odpowiedzi na interpelację czytamy m.in. „Na projektanta zostały nałożone kary, wynikające z opóźnienia w złożeniu dokumentacji. W związku z powyższym procedura przetargowa na wykonanie robót związanych z realizacją ww. inwestycji zostanie uruchomiona bezzwłocznie po przekazaniu przez projektanta pełnej dokumentacji projektowej” – napisał Piotr Wieczorek, zastępca prezydenta Gliwic.

Łukasz Fedorczyk

Zobacz też: Tragiczny wypadek na skrzyżowaniu Grottgera-Warszawska oraz Dużo wypadków. Dwoje dzieci ucierpiało

fot. krzysztofkleczka.pl

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jaka
jaka
8 lat temu

Skrzyżowanie jest niebezpieczne ze względu na ograniczoną widoczność w tym miejscu. Jadąc ul. Warszawską widoczność skutecznie ograniczają kamienice i zaparkowane samochody, szczególnie spoglądając w stronę ul. Tarnogórskiej.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI