Niszczyli reklamy wyborcze. Zatrzymano ojca z synem

Od kilku dni w Gliwicach niszczone były reklamy wyborcze kandydatów z różnych ugrupowań.

W sieci zamieszczano kolejne zdjęcia pociętych banerów, które kandydaci wieszali na ogrodzeniach itd. W nocy policyjni wywiadowcy zatrzymali dwóch mężczyzn – ojca i syna, którzy podejrzani są o niszczenie reklam wyborczych.

Dotkliwa kara może spotkać 27-letniego mieszkańca Gliwic, który w sobotę ok. godz. 1.00 w nocy, wraz ze swoim małoletnim synem, dewastował wyborcze banery kandydatów na radnych.

13 października patrolujący miasto policyjni wywiadowcy (funkcjonariusze po cywilnemu) spostrzegli dwie osoby przecinające i szarpiące banery wyborcze, rozwieszone na płocie targowiska przy ul. Skowrońskiego. Policjanci natychmiast podjęli interwencję.
Sprawcy nie zareagowali na wezwanie „stój, policja” i rozbiegli się w przeciwnych kierunkach. Dwaj funkcjonariusze rzucili się w pogoń za mężczyzną starszym z wyglądu, który uciekał w stronę ul. Chorzowskiej. Po prawie kilometrowym pieszym pościgu uciekinier został zatrzymany i obezwładniony – był niezwykle agresywny.

27-latek przyznał się do zdewastowania banerów i złożył obszerne wyjaśnienia.

Obecnie śledczy z II komisariatu prowadzą intensywne czynności procesowe. Trwa wycena zniszczeń. Sprawa należy do rozwojowych.
Okazało się też, że za zatrzymanym przez policjantów mężczyzną sąd wydał już nakaz doprowadzenia do najbliższego aresztu lub zakładu karnego, w celu odbycia kary 2 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności – gliwiczanin został skazany za inne przestępstwa. Za niszczenie mienia o wartości powyżej 500 zł, w tym również wyborczych banerów, grozi kara nawet 5 lat więzienia.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Można powiedzieć że to w czynie społecznym robione

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu
Reply to  Anonimowo

Piotr Okoń pewnie dobrze opłacony czyn społeczny…

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu
Reply to  Anonimowo

Magdalena Popławska ja bym to zrobił za darmo.

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Cisi bohaterowie miasta.

Wymarły geniusz
4 lat temu

po wyborach pewnie i tak pół roku by wisiały, bo nikomu się nie chce tego ściągać:/

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Swietna inicjatywa! Mozna by zorganizowac jakas pomoc dla zatrzymanych, piekna dzialnosc w czynie spolecznym, brawo panowie!

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Każdy powinien znać swojego radnego. I wieszanie banerów blakatow czy billboardów powinno być zakazane.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI