Nowa arena lekkoatletyczna w Gliwicach

Do 27 lutego trwa postępowanie przetargowe na budowę areny lekkoatletycznej na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Ekonomicznych przy ul. Syriusza 30.

Na potrzeby przyszłej inwestycji – zanim rozpocznie się okres lęgowy ptaków – rozpoczęto już niezbędną wycinkę drzew i krzewów.

Wycinkę na zlecenie Urzędu Miejskiego prowadzi Zakład Urządzania Terenów Zielonych „LIMBA” z Gliwic. Do końca marca przewidziano usunięcie 417 drzew (dla 127 nie było wymagane pozwolenie na wycinkę) i 240 metrów kwadratowych krzewów. – Wycinka jest prowadzona na podstawie prawomocnej decyzji Starosty Gliwickiego i zgodnie z nią Miasto Gliwice jest zobowiązane do nasadzeń zastępczych w ilościach równoważnych wyciętym okazom – podkreśla Krystyna Pilsyk, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów UM w Gliwicach. – Do dokonania nasadzeń w liczbie 400 sztuk będzie zobligowany przyszły wykonawca areny lekkoatletycznej. W miejscu wyciętych roślin pojawić się Żywotnik Zachodni (Thuja Smaragd).

Przypomnijmy, iż w sąsiedztwie ZSO-E ma powstać m.in. pełnowymiarowa bieżnia okólna, sektor rzutów, skocznie wzwyż, skocznie do skoku w dal i trójskoku, rzutnie do pchnięcia kulą, rozbiegi do rzutu oszczepem, rzutnie do rzutu dyskiem i młotem oraz skocznie do skoku o tyczce oraz rów z woda do biegów z przeszkodami.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI