Nowa hala dla bokserów

Bokserzy mają nowe miejsce treningów. 21 sierpnia przy ul. Kozielskiej otwarto nowoczesną halę z ringiem.

Obiekt będzie dostępny nie tylko dla doświadczonych zawodników, ale dla każdego, kto interesuje się boksem. Dawna hala bokserska przy ul. Dubois, w której trenowali zawodnicy Gliwickiego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Carbo”, została wyburzona w związku z budową w Gliwicach Drogowej Trasy Średnicowej.

Dlatego miasto stworzyło nową przestrzeń dla miłośników tej dyscypliny sportu. Nowa lokalizacja to ścisłe centrum miasta – przy ul. Kozielskiej 1. Obiekt tworzy zmodernizowana hala sportowa, która wcześniej istniała tym miejscu. Do niej dobudowano nowy segment, w którym znalazło się miejsce na szatnie i sanitariaty, saunę, sale konferencyjne, biura i pomieszczenia gospodarcze.

– Jest to jedna z najnowocześniejszych hal bokserskich w Polsce. Jestem z niej bardzo zadowolony. Sala jest przepiękna i znajduje się w dobrej lokalizacji. Powstała między szkołami, wiec każdemu uczniowi będzie tu po drodze. Jestem pewien, że teraz frekwencja wśród bokserów znacznie się zwiększy – mówi Henryk Wilk, wiceprezes i trener GUKS „Carbo”.

Cały obiekt ma 470 m2 powierzchni, a miejsce do ćwiczeń zajmuje 255 m2. W centralnym punkcie hali stoi ring, który łatwo można zdemontować i zyskać dodatkową przestrzeń, a dzięki specjalnym uchwytom – pomieszczenie można dzielić na kilka ringów treningowych.

Hala jest wielofunkcyjna. Można w niej także uprawiać inne dyscypliny sportowe, m.in. w siatkówkę, koszykówkę czy piłkę nożną.

Przebudowa obiektu kosztowała 919 tys. zł i została sfinansowana z budżetu miasta.

Halę oficjalnie otwarto 21 sierpnia. Natomiast już od początku miesiąca przyjmowane są zgłoszenia zainteresowanych rozpoczęciem bokserskiej przygody.

MSI / fot. Z. Daniec

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI