r e k l a m a


Nowa hala sportowa, boiska i budynek szkolny powstaną przy I Liceum

spot_img
r e k l a m a

Przy I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach powstanie nowa hala sportowa, trzypiętrowy budynek dydaktyczny, boiska ze sztuczną nawierzchnią, a teren wokół szkoły zostanie zmodernizowany. O planach poinformował Urząd Miejski w Gliwicach.

Obecnie liceum przy ul. Zimnej Wody tworzą: budynek główny, mała sala gimnastyczna oraz wolnostojący budynek przy ul. Konarskiego. Jednak istniejąca infrastruktura nie spełnia wymagań rozwijającej się szkoły i konieczne są zmiany.

Zgodnie z planem, budynek przy ul. Konarskiego zostanie zburzony, a w jego miejscu powstanie nowa hala sportowa z boiskiem o wymiarach 20 x 40 m, trybunami, które będą mogły pomieścić 150 osób oraz zapleczem – szatniami i magazynem na sprzęt sportowy. Obiekt ma mieć około 20 metrów wysokości. Przy hali, według wstępnej koncepcji, od strony Politechniki Śląskiej ma powstać trzypiętrowy budynek dydaktyczny o powierzchni ponad 2 tys m2. Znajdzie się tam między innymi 9 nowoczesnych pracowni.

Zagospodarowany ma zostać również teren pomiędzy nowymi obiektami i budynkiem szkoły. Zmodernizowane zostaną: parking, zieleniec oraz boiska.

Przetarg na wykonanie projektu wygrała Autorska Pracownia Projektowa Manecki z Krakowa. Ma już ona na swoim koncie kilkadziesiąt podobnych zadań, w tym modernizacje wydziałów wyższych uczelni w Krakowie i Rzeszowie, projekty i budowę różnych obiektów sportowych oraz budynków szkolnych wraz z potrzebną infrastrukturą.

Koszt projektu wraz z wszystkimi pozwoleniami oraz późniejszym nadzorem autorskim budowy to ok. 192 tys. zł. Na wykonanie zadania pracownia ma czas do połowy listopada. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa mogłaby się rozpocząć w drugiej połowie 2019 r. Inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu Miasta Gliwice.

MSI

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI