r e k l a m a
spot_imgspot_img

Nowa książka o Gliwicach. Wkrótce premiera

„Gliwice. Biografia miasta” to autorskie spojrzenie dr. Bogusława Tracza na historię Gliwic – od pradziejów do początku do XXI wieku. Niezwykłe wydawnictwo Muzeum w Gliwicach będzie miało swoją premierę 30 listopada.

Książka składa się z czternastu rozdziałów, w których autor opisuje najciekawsze i najważniejsze dla rozwoju Gliwic wydarzenia. Szczególnie dużo miejsca Bogusław Tracz poświęca czasom współczesnym. „Przybliżam również te fakty i miejsca, które już są lub powinny się stać swoistymi »węzłami pamięci«, na podstawie których wciąż na nowo konstruowana jest i przekształcana zbiorowa pamięć współczesnych mieszkańców Gliwic” pisze we wstępie.

„Gliwice. Biografia miasta” to kawał historii. Blisko 600-stronicowe wydawnictwo ma niewątpliwą wartość historyczną, jednak przede wszystkim jest to pasjonująca lektura dla gliwiczan.

– Bo Gliwice są naszym większym domem, o którym powinniśmy wiedzieć jak najwięcej. Stąd biografia miasta, czyli niemal rodzinna historia – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Muzeum w Gliwicach.
Spotkanie autorskie z udziałem dr. Bogusława Tracza i dr. Sebastiana Rosenbauma rozpocznie się 30 listopada o godz. 17.00 w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a). Publikacja będzie do nabycia w cenie 30 zł w Willi Caro, Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (ul. Dolnych Wałów 3) oraz księgarni Kawka (ul. Siemińskiego 11).
—-
MSI

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI