r e k l a m a


Ciężarówki z cieczą nieznanego pochodzenia zatrzymane. Odkryto magazyn w Gliwicach

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczej KMP w Gliwicach zakończyli czynności sprawdzające, dotyczące transportu i składowania odpadów płynnych stanowiących niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia ludzi.

Sprawę przekazano Prokuraturze Rejonowej Gliwice-Wschód. Potwierdzono zaistnienie przestępstw, ustalając jednocześnie sposób działania sprawców oraz podmiotów uczestniczących w procederze. Prowadzone czynności ukierunkowane są na to, by biorący w nim udział uczestnicy i organizatorzy stanęli przed sądem.

26 października br. funkcjonariusze z Gliwic wraz z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Krakowie skontrolowali w naszym mieście, w rejonie ul. Pszczyńskiej, trzy zestawy ciężarowe, będące w trakcie rozładunku. We wszystkich tirach (jeden na kieleckich numerach rejestracyjnych, dwa na katowickich) znajdowały się opakowania, paletopojemniki typu mauser, a w nich ciecz nieznanego pochodzenia. Poza tym w hali przemysłowej, do której przewożono opakowania z ujawnionych pojazdów, odkryto dodatkowo 865 zbiorników o pojemności około tysiąca litrów każdy, również z zawartością cieczy niewiadomego pochodzenia, o woni charakterystycznej dla materiałów ropopochodnych i lakierowych. Transport pochodził z miejscowości w województwie małopolskim, zaś w dokumentacji adresatem był fikcyjny podmiot gospodarczy.
Na miejsce wezwano inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach oraz strażaków z KM PSP w Gliwicach. Podjęto czynności administracyjne i śledcze.
Pojazdy ciężarowe zostały skierowane do Katowic, na parking wskazany przez marszałka województwa śląskiego, tj. w miejsce strzeżone i przeznaczone do magazynowania zatrzymanych transportów odpadów.
W toku prowadzonych czynności śledczych policjanci ustalili sposób działania sprawców oraz sieć powiązań między różnymi podmiotami i osobami z trzech województw: małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego. W listopadzie sprawę przejął prokurator Prokuratury Rejonowej Gliwice-Wschód. Należy ona do rozwojowych, dlatego, dla dobra śledztwa, więcej szczegółów zostanie przedstawionych dopiero po zakończeniu postępowania.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bach
Bach
5 lat temu

Coś w tym jest ze Geslerowa nie chce otwierać u nas restauracji…??

Bach
Bach
5 lat temu

Coś w tym jest ze Grslerowa nie chce restauracji w Gliwicach

Anonimowo
5 lat temu

no bo w Gliwicach „odkryto magazyn” więc już jak rozumiem ABW, ABŚ czy jak to się teraz nazywa 'zbutowało’ o świcie właściciela i prowadzą czynności. Co tu komentować?

Anonimowo
5 lat temu

A może sprawa się rypła i Gesslerowa ma rację z tym arsenem .I to co macie w beczkach to dodajecie do wody w Gliwicach .Co ?

Anonimowo
5 lat temu
Reply to  Anonimowo

Beata Emanuela Kalińska-Lasota Tak Geslerowa ot tak sobie myślę że nie mówiła.

Anonimowo
5 lat temu

Procedery takie nadal będą miały miejsce bo za małe są kary! Od urzędników po całą sieć podmiotów bioracych dział w procederze. A Gdzie kontrole!

Anonimowo
5 lat temu

I to jest poważna sprawa a komentarzy brak, ale jak 5 drzew się wycina to wielkie ajwaj, schizofrenicy w GLIWICACH!

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI