Nowa nawierzchnia dla Starego Miasta. Umowa podpisana (TV)

Prawie 42 miliony złotych kosztować będzie przebudowa nawierzchni uliczek Starówki.

Prace potrwają 60 miesięcy, a po ich zakończeniu, nasze Stare Miasto ma być najładniejsze na Śląsku – tak przynajmniej zapewnia prezydent Zygmunt Frankiewicz.

Dzisiaj w Urzędzie Miasta podpisano umowę z wykonawcą robót. Jest nim konsorcjum, którego liderem jest gliwickie Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów.

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2011_03/20110324_umowa_starowka.flv” /]

 

Modernizacja istniejącej nawierzchni ulic zostanie poprzedzona przebudową istniejącego uzbrojenia. Jego właściciele wykonają prace we własnym zakresie.

Prace obejmą w sumie 24 ulice. Zarówno jezdnie jak i chodniki zostaną wybrukowane kostką granitową. W przypadku Górnych i Dolnych Wałów oraz Placu Inwalidów Wojennych z kostki wykonane zostaną także parkingi oraz zatoki postojowe.

W pierwszym etapie wyremontowane zostaną ulice Kaczyniec, Pod Murami, Wysoka, Grodowa, Bankowa, Bytomska i Plac Mleczny.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
12 lat temu

no i w końcu ale zaraz oszołomy napiszą że to źle że coś się remontuje

jaca
jaca
12 lat temu

Frankiewicza nie lubię, ale to akurat krok w dobrym kierunku. Gdyby jeszcze udało się wyremontować kamienice, w bo tak naprawdę one tworzą wizerunek śródmieścia… Ale obawiam się, że błędne decyzje sprzed kilku czy kilkunastu lat mogą to znacznie utrudnić.

pedro
pedro
12 lat temu

Dlaczego nie robicie najpierw Elewacje Kamienic ,co to da ze ulice zrobione a na glowe leci tynk z budynkow.

kszyh0
kszyh0
12 lat temu

Pięknie wygląda dzisiaj odsłonięta po remoncie elewacja budynku na rogu ulic górnych wałów i zygmunta starego.
Kawał dobrej roboty !

tomek
tomek
12 lat temu
Reply to  kszyh0

Z ostatnio odnowionych mnie osobiscie zachwyca kamienica na rogu Opolskiej i Tarnogórskiej. Vis a vis Banku WBK. Stonowane kolory. Wyjątkowo elegancka elewacja.

Magdalena
Magdalena
12 lat temu
Reply to  tomek

Tez mi sie bardzo podoba – takie wyczucie kolorów to rzadkość 🙂

grzesiek
grzesiek
12 lat temu

na facebooku pokazali zdjecie wyremontowanej kamienicy na skrzyżowaniu wrocławskiej i mikołowskiej – wygląda super, no może ten błękitny jest ukraiński ale ogolnie super że miasto staje się kolorowe :))

normalna
normalna
12 lat temu

Frankiewicza można nie lubic ale trzeba otworzyc oczy i zobaczyc, że wiele zrobił dla Gliwic. Nasze miasto rozwija się zdecydowanie szybciej niż inne w okolicy

srutu tutu
srutu tutu
12 lat temu

jak robole małysza położą kostkę to znów będzie krzywa

jaca
jaca
12 lat temu

Niestety w ostatnich latach Gliwice tracą dystans. W latach 90. rzeczywiście rozwijały się prawidłowo, jednak od kilku lat jest coraz gorzej. 10 lat temu byliśmy o lata świetlne przed Zabrzem, teraz już tylko o krok. Wyprzedza nas też powoli Sosnowiec, przynajmniej jak chodzi o estetykę. Tylko Bytom tak jak my stoi w miejscu, ale nie wiem, czy to powód do radości.

glwcn4e
glwcn4e
12 lat temu
Reply to  jaca

pozwolisz, ze sie nie zgodze… 😉 nie jestesmy o lata swietlne przed zabrzem, ale o pare mil napewno. sosnowiec rzeczywiscie ma fajny deptak i zagospodarowany teren w centrum, my mamy teraz taka sama szanse. a i bytom zmienia sie na lepsze, co mnie cieszy, bo zawsze bolalo mnie serce, jak widzialem to ladne miasto popadajace w ruine..
dlatego wazne, zeby kibicowac miastu, wladzom i samym sobie… zabrze raczej nas nie przegoni 😉

jaca
jaca
12 lat temu

Ty chyba kpisz ,albo snisz …

Kaśka
Kaśka
12 lat temu

Zabrze jest za nami jakieś 1000 lat. Gliwicom nikt nie dorówna. No chyba że pajace z rady wiejskiej zniszczą miasto a do tego dążą 🙂

jaca
jaca
12 lat temu

W tym poście z 17:06 ktoś się pode mnie podszył.

Jak chodzi o kwestie merytoryczne, to na pewno trzeba kibicować władzom, tyle że konstruktywna krytyka też jest formą wsparcia. Niestety obóz prezydenta reaguje na nią alergicznie. To nie świadczy dobrze o tych ludziach i samym Frankiewiczu, bo najgorsze co może się przytrafić rządzącemu, to wiara we własną nieomylność, jak np. w powyższym poście Kaśki. I to jest moim zdaniem jedna z głównych przyczyn zahamowania rozwoju miasta.

trynkowicz
trynkowicz
12 lat temu

niech się za osiedla wezmą a nie tylko w cenntrum ładują kase

ElMGsc
ElMGsc
12 lat temu
Reply to  trynkowicz

Akurat na Trynku się coś dzieje, także nie ma powodów do marudzenia 🙂

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

Kiedy bedzie wyremontowana ul. Nasyp ,kiedy powstanie tam chodnik.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI