r e k l a m a


Nowa siedziba Zarządu Dróg Miejskich? Ładna?

spot_img
r e k l a m a

O tej przeprowadzce mówiło się już od dawna. Teraz to już pewne.

Tak będzie wyglądała nowa siedziba Zarządu Dróg Miejskich przy ul. Płowieckiej. Ten nieużytkowany od dłuższego czasu obiekt przejdzie gruntowną przebudowę i modernizację. Gotowy jest już projekt budowlano-wykonawczy.

Wykonało go Biuro Projektów Inżynierskich z Poznania.

Teraz ZDM szuka firmy, która na jego podstawie wykona prace budowlane. Przetarg właśnie ogłoszono.

Budynek ma być oddany w stanie „pod klucz”, łącznie z meblami.

Nowy budynek przy ul. Płowieckiej 31 ma 3 kondygnacje i ponad 1500 m kw. powierzchni użytkowej. Obecnie nie jest wykorzystywany za wyjątkiem części parteru i piwnic.

ZDM, który teraz mieści się w jednym ze skrzydeł budynku przy ul. Bolesława Śmiałego, przeniesie się do obiektu, w którym warunki pracy oraz obsługa petentów zdecydowanie się poprawią.

Tak ma wyglądać recepcja.

Koncepcję zakłada, że przebudowa zostanie dokonana w ramach istniejącej kubatury z równoczesną dobudową segmentu mieszczącego klatkę schodową i dźwig.

W nowym obiekcie, na ostatniej kondygnacji, przygotowane zostaną pomieszczenia dla działającego przez całą dobę Centrum Sterowania Ruchem. Centrum prowadzić będzie m.in. ciągłą analizę i obserwację pracy systemu jak i bieżącej sytuacji na ciągach komunikacyjnych.

Możliwa będzie natychmiastowa reakcja na wydarzenia drogowe takie jak wypadki, awarie i inne zdarzenia drogowe stwarzające utrudniania w ruchu.

Inwestycja oprócz przebudowy i rozbudowy budynku zasadniczego, obejmie także budowę dwóch zjazdów i modernizację trzeciego, a także przebudowę części ulicy Płowieckiej.

Powstanie również parking na 40-50 miejsc, a cały teren będzie oświetlony i monitorowany.

Na oferty przetargowe ZDM czeka do 30 sierpnia.

Najszybciej mają być wykonane roboty budowlano – instalacyjne w Centrum Sterowania Ruchem – do końca stycznia 2012 roku. Środki na jego wyposażenie pochodzić będą z funduszy unijnych.

Cały budynek będzie gotowy do 31 maja 2012 roku.

Na pozostałe prace, czyli zagospodarowanie terenu i przebudowę infrastruktury drogowej wykonawca będzie miał jeszcze miesiąc.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gliwiczanin
gliwiczanin
12 lat temu

pewnie że ładna ale kto za nią zapłaci? Czy to na pewno jest nam potrzebne?

Kaśka
Kaśka
12 lat temu

Co za idiotyczne pytanie! Pewnie, że jest potrzebna bo po co byłoby robić „zieloną falę” skoro nie byłoby skąd nią sterować?

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

ale czy ta zielona fala już działa? Bojakoś jeżdżę i nie widzę różnicy między tym co było kilka miesięcy temu?

kierowca PKM
kierowca PKM
12 lat temu

Czasem mi się uda przejechac na zielonej ale bardzo rzadko więc z tego wniosek że chyba jeszcze nie działa.

KKK
KKK
12 lat temu

Nie, nie działa. Jako ciekawostke polecam strone: http://www.zdm.gliwice.pl/public/index.php

bolek
bolek
12 lat temu

Nie wiem czy ten gliwiczanin ma problemy z czytaniem informacji ze zrozumieniem? Człowieku jak ma być budowane centrum to proste że fali nie ma. A byłeś coś załatwiać w ZDM? Jak nie to pojedż i zobacz jak tam ludzie pracują – ciasnota brak miejsca do przyjmowania petentów. Ci ludzie też mają prawo pracować w normalnych warunkach. Jak już coś komentujesz to pomyśl bo wnioskuję że ci nic nie pasuje w tym mieście.Więc ponawiam apel wyprowadż się tam gdzie rządzi platforma obywatelska, będziesz miał fale a nawet dwie bez budowania centrum.

PLK
PLK
12 lat temu

Ja to bym chciał w takim budynku mieszkać, bo 95% gliwickiej substancji mieszkaniowej jest w o wiele gorszym stanie. I jeszcze ten stary drzewostan wokół i ta cisza. Bosko!
Moim zdaniem tamta dzielnica powinna zostać dzielnicą mieszkaniową. Czy nie lepiej by było sprzedać budynek deweloperom i wybudować nowy w dzielnicy przemysłowej albo przy dużej i ruchliwej ulicy?

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI