Nowe boisko i skwer powstały w Łabędach

Mieszkańcy Łabęd zyskali nowe miejsce wypoczynku i rekreacji. Przy ul. Zawadzkiego powstał nowy skwer i boisko wielofunkcyjne.

Koszt modernizacji skweru wyniósł ponad 338 tys. zł z budżetu miasta. Nowe boisko pozwoli rozgrywać mecze piłki nożnej i koszykówki, ponieważ zostały na nim zamontowane bramki i kosze. Wykorzystano nawierzchnię sportową (poliuretanową). Boisko zostało ogrodzone piłkochwytem.

Na skwerze wybudowano nowe alejki, wzdłuż których ustawiono ławki i kosze na śmieci. Zamontowano również stół do gry w szachy. Wypełnieniem całości jest zieleń – posadzono krzewy (berberys czerwony i forsycja). Z myślą o dzieciach stworzono placyk, na którego nawierzchni pojawiły się kolorowe pola gier, m.in. do gry w klasy.
Warto przypomnieć, że pierwszy etap modernizacji terenu przy ul. Zawadzkiego przeprowadzony został rok temu. Wówczas wyremontowany został plac zabaw – pojawiły się nowe sprzęty zabawowe oraz bezpieczna nawierzchnia, która amortyzuje upadki. Remont placu zabaw kosztował ok. 180 tys. zł. Inwestycja została zrealizowana przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach.

boisko-zawadzkiego2

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
otto
otto
6 lat temu

oby patrole komisariatu w Labedach czesciej patrolowaly ten teren, poniewaz element aspoleczny szybko te inwestycje zrowna z zerem …

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI