Nowe miejsca pracy w gliwickiej strefie ekonomicznej

Dwie firmy działające w gliwickiej strefie ekonomicznej planują w najbliższym czasie spore inwestycje. Kirchhoff Polska i AIUT na rozbudowę przeznaczą w sumie 239 mln zł. Zatrudnią także nowych pracowników.

Kirchhoff Polska, działająca w branży motoryzacyjnej firma z niemieckim kapitałem, zainwestuje ponad 172 mln zł. Planowana jest rozbudowa hali i zakup zautomatyzowanej linii produkcyjnej. W wyniku realizacji inwestycji firma zwiększy zatrudnienie do poziomu 676 pracowników i zadeklarowała utrzymać taki stan co najmniej do 2023 r.

Firma AIUT Sp. z o.o. wybuduje w gliwickiej strefie ekonomicznej obiekt składający się z dwóch hal produkcyjno-magazynowych wraz z zapleczem socjalno-biurowym. Inwestycja o wartości ok. 67 mln zł powinna się rozpocząć w 2019 r. Nowe obiekty przysłużą się rozwojowi działalności inżynieryjnej w zakresie usług związanych z realizacją i integracją systemów automatyki przemysłowej, zrobotyzowanych stanowisk produkcyjnych oraz komputerowych systemów nadzoru i sterowania. Planowane jest zatrudnienie kolejnych 30 osób.

Do dużej inwestycji przygotowuje się także firma Clever Solutions Group, produkująca wyroby z papieru i tektury oraz opakowania z tworzyw sztucznych. Kosztem 5 mln zł wybuduje przy ul. Sowińskiego zakład produkcyjny i biura.

MSI

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lato
lato
4 lat temu

Po co takie firmy z obcym kapitałem, które zatrudniają kilkudziesięciu pracowników?!
A kasa transferowana jest do Niemiec! Co z tego ma Polska?! Vo z tego mają ludzie w niej żyjący? Zarabiają najniższą z możliwych pensji!!!

Bożena
Bożena
4 lat temu
Reply to  lato

jak ci sie nie podoba to wyjedź z Polski, albo niech ci PiS da kolejną jałmużnę

Antyfan
Antyfan
4 lat temu
Reply to  lato

A czy ktoś broni takie firmy otwierać Polakom ?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI