r e k l a m a


Nowego prezydenta Gliwic wybierzemy 5 stycznia

Przedterminowe wybory prezydenta Gliwic odbędą się 5 stycznia 2020 r. – wynika z treści rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów, które zostało ogłoszone w Dzienniku Ustaw.

Przedterminowe wybory w Gliwicach zostaną przeprowadzone w związku z uzyskaniem mandatu senatora przez Zygmunta Frankiewicza, wieloletniego prezydenta miasta.

Zgodnie z przepisami wybór do Senatu oznacza wygaśnięcie mandatu prezydenta miasta.

Kto zostanie nowym prezydentem Gliwic? Na giełdzie nazwisk pojawiają się kolejne. Start w wyborach zapowiedział Adam Neumann, dotychczasowy zastępca Zygmunta Frankiewicza. To właśnie jego popiera były prezydent, a obecnie senator-elekt.

Chęć startu zadeklarowali również były gliwicki radny Platformy Obywatelskiej – Kajetan Gornig oraz były radny SLD – Marek Widuch. Dla Gorniga będzie to pierwszy start w wyborach prezydenta Gliwic, natomiast dla Widucha trzeci. Niewykluczone, że wystartuje także Patryk Hodura, który był radnym PO, a następnie SLD. Nad startem zastanawia się też Marek Gzik, pracownik akademicki. Początkowo pojawiły się informacje, że miałby być on kandydatem Platformy Obywatelskiej, ale jest to mało prawdopodobne. Z naszych informacji wynika, że PO poprze Adama Neumanna, czyli kandydata Zygmunta Frankiewicza.

Swojego kandydata wystawi zapewne również PiS. Wiele wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość poprze Janusza Moszyńskiego, którego premier Morawiecki mianował komisarzem w Gliwicach.

Każda z tych osób, by móc wystartować w wyborach, musi uzbierać około 3 tysięcy ważnych podpisów mieszkańców.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI