r e k l a m a


Nowoczesna i profesjonalna pracownia dla przyszłych cukierników

Profesjonalna pracownia cukierniczo-piekarnicza dla uczniów, spełniająca najwyższe kryteria współczesnego rynku HORECA czyli dla hoteli, restauracji i cateringu, powstaje w Zespole Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Gliwicach.

Dzięki niej uczniowie będą mogli zdobyć dodatkowe kwalifikacje zawodowe, umiejętność obsługi nowoczesnych urządzeń oraz nabrać swobody w poruszaniu się w nowoczesnym zakładzie gastronomiczno- cukierniczym.

Celem projektu „Nowe umiejętności – nowe szanse” jest wyposażenie uczniów z niepełnosprawnościami w dodatkowe umiejętności, wykraczające poza program nauki zawodów gastronomicznych oraz budowlanych. Trwają już intensywne prace – uczniowie budownictwa przygotowują profesjonalną pracownię dla swoich kolegów z branży gastronomiczno – spożywczej, którzy zdobędą w niej umiejętności z zakresu dekorowania ciast i tortów, dekoracji z karmelu, cateringu z elementami dekorowania potraw, carvingu, barmaństwa i baristyki.

Projekt przewiduje również zwiększenie kompetencji nauczycieli ZSS. Uczestniczą oni w prowadzonych przez wyspecjalizowane firmy i mistrzów w zawodzie szkoleniach z zakresu: dekorowania ciast i tortów, dekoracji z karmelu, cateringu z elementami dekorowania potraw oraz carvingu. Pozwoli to na poszerzenie oferty edukacyjnej szkoły w zakresie pozalekcyjnych zajęć dodatkowych oraz lepsze przygotowanie uczniów do wykonywania zawodu w realiach nowoczesnych firm gastronomicznych i cukierniczych po zakończeniu realizacji projektu.

Uczestnicy projektu będą mieli także możliwość praktykowania pod okiem mistrzów w zawodzie w nowoczesnych zakładach gastronomicznych i cukierniczych.

– W nowoczesnej pracowni będą prowadzone również warsztaty dla wszystkich uczniów gliwickich szkół w zakresie preorientacji zawodowej, przygotowującej ich do wyboru zawodu m.in. w branży żywieniowej i budowlanej, które jak wiemy stanowią jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi polskiej gospodarki, co doskonale widzimy także w naszym mieście – podkreśla Tomasz Ocieczek, dyr. Zespołu Szkół Specjalnych.

Pracownia powstaje w ramach projektu „NOWE UMIEJĘTNOŚCI – NOWE SZANSE”, który realizuje Zespół Szkół przy Dolnej Wsi w bieżącym roku przy współudziale Miasta Gliwice. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi 650 080 złotych. Całkowity koszt projektu 764 800 złotych.

MSI

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI