Nowoczesne pergole: materiały, rodzaje, budowa

Stylowa pergola w ogrodzie nie tylko może być wyśmienitym miejscem do odpoczynku, lecz również jego uroczą dekoracją. Dzisiaj bardzo popularne są pergole nowoczesne wykonane na bazie metalowej ramy. Co oferują producenci?

Nowoczesne pergole na taras i do ogrodu

Pergola w nowoczesnym stylu wygląda nie tylko efektownie, ale również może być specjalnie dopasowana do potrzeb użytkowników. Ustawiona na tarasie lub w głębi ogrodu to doskonały zakup dla każdego, kto lubi wypoczywać na świeżym powietrzu i urządzać rodzinne grille.

Nowoczesne pergole wykonuje się najczęściej na bazie ramy aluminiowej, która pozwala także na wykonanie zadaszenia. Dzięki możliwości regulacji dachu można także przesłaniać go lub odsłaniać w zależności od potrzeb. Dodatkowo pergole mogą zostać wyposażone w inne rozwiązania poprawiające komfort wypoczynku – ściany boczne, oświetlenie LED, a nawet promienniki podczerwieni, które zapewniają wygodny wypoczynek podczas chłodniejszych dni.

Pergola do ogrodu – co wybrać?

Gdy planuje się ustawienie pergoli w ogrodzie, w takim przypadku należy wcześniej zapoznać się z dostępnymi rozwiązaniami. Do dyspozycji jest sporo różnych konstrukcji, dlatego warto poznać ich zalety i wady.

Przede wszystkim pergola powinna być dopasowana do miejsca jej ustawienia. Tutaj duże znaczenie mają wymiary, które należy pobrać przed złożeniem zamówienia. Następnie warto zastanowić się nad konstrukcją pergoli – jej zasadzeniem i ścianami. Pergola ogrodowa może mieć zadaszenie stałe, ale również może być wyposażona w ruchomy dach wykonany z tkaniny albo poruszających się lameli.

Oczywiście, nie bez znaczenia jest również estetyka, dlatego przy wyborze pergoli należy zwrócić szczególną uwagę na jej kolorystykę i zastosowane materiały. Konstrukcja powinna wpisywać się w architekturę budynku oraz w aranżację ogrodu, by całość mogła prezentować się stylowo. Na stronach producentów pergoli można znaleźć wiele inspiracji.

Gdzie zamówić nowoczesną pergolę do ogrodu?

Pergola nowoczesna na bazie konstrukcji metalowej może być kupiona jako gotowa lub też wykonana na zamówienie. W pierwszym wariancie pergole można znaleźć w ofercie popularnych marketów budowlanych oraz ogrodowych, a także można kupować je bezpośrednio u producentów.

Również pergolę można zamówić w firmie, która zajmuje projektowaniem i montażem pergoli na zamówienie. Osobom chcącym zamówić nowoczesne, wykonane na wymiar pergole Śląsk zapewnia dostęp do jednych z najlepszych firm, które zapewniają kompleksową obsługę w ich realizacji.


Materiał Partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI