r e k l a m a


Nowy kierunek w Politechnice Śląskiej. Branża samochodowa

Politechnika Śląska łączy siły z liderami motoryzacji, by stworzyć program edukacyjny, który wykształci inżynierów zdolnych rewolucjonizować branżę samochodową.

Nowy kierunek studiów podyplomowych „Oprogramowanie w Automotive dla współczesnej mobilności – Cyfryzacja w Automotive” pozwoli uczestnikom zdobyć wąską specjalizację pod okiem ekspertów Politechniki Śląskiej, koncernu motoryzacyjnego Stellantis N.V. oraz firmy świadczącej usługi cyfrowe GlobalLogic.

fot. Piotr Szałański www.storymakers.pl

Cyfryzacja intensywnie wkroczyła do sektora automotive. Oprogramowanie odgrywa dzisiaj kluczową rolę w pojazdach, a ich rosnący poziom skomplikowania jest efektem współczesnych trendów związanych z elektryfikacją czy autonomicznością oraz rosnących wymagań konsumentów. Firmy działające w tym obszarze potrzebują wykwalifikowanych kadr, by utrzymywać wysokie tempo rozwoju i zachowywać konkurencyjność. Nowy kierunek na Politechnice Śląskiej wykształci takich specjalistów.

Pozwoli uczestnikom zdobyć wiedzę i praktyczne umiejętności niezbędne do zrozumienia zagadnień związanych z sektorem, ze szczególnym uwzględnieniem cyfryzacji i oprogramowania współczesnych pojazdów samochodowych. Osoby, które ukończą studia podyplomowe, będą mogły rozwijać dalej swoją karierę, jednocześnie kształtując współczesny przemysł motoryzacyjny w Polsce i na świecie.

– Celem zajęć jest przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy dotyczącej różnych domen współczesnego sektora automotive. Mówimy tu o podstawach tworzenia oprogramowania w nowoczesnych samochodach, ale również systemach jazdy autonomicznej, które niedługo mogą stać się naszą rzeczywistością. Studenci zdobędą również kompetencje dotyczące nowoczesnych zakładów produkcyjnych czy zagadnień związanych z Przemysłem 4.0 – wyjaśnia Patrycja Bajorska, Senior Project Manager w GlobalLogic, firmie będącej oficjalnym partnerem kierunku.
Temat cyfryzacji w automotive studenci będą mogli poznać z unikalnej perspektywy, dzięki kolaboracji trzech organizacji dysponujących wzajemnie uzupełniającą się ekspercką wiedzą z obszaru rozwiązań technologicznych, informatycznych i przeznaczonych ściśle dla branży motoryzacyjnej. Obok zespołu wykładowców z Politechniki Śląskiej, zajęcia poprowadzą także przedstawiciele firm od lat działających w branży motoryzacyjnej – Stellantis N.V oraz GlobalLogic Poland.
Pierwsza to jeden z największych koncernów automotive na świecie, którzy zrzesza czternaście marek i dostarcza pojazdy doskonale znane użytkownikom dróg, jak Citroen, Opel, Alfa Romeo czy Dodge. Druga z organizacji jest liderem w dziedzinie inżynierii cyfrowej, z główną siedzibą w Dolinie Krzemowej. Od lat, pomaga markom tworzyć innowacyjne produkty i platformy z wykorzystaniem najnowszych technologii. Obecni w kadrze eksperci mogą pochwalić się bogatym doświadczeniem i szeroką wiedzą praktyczną związaną z zajmowanymi stanowiskami.

Gdzie i do kiedy trwają zapisy?
Pierwsza tura rejestracji na studia podyplomowe zakończy się 29 sierpnia 2023 roku. 4 września wystartuje druga tura, która potrwa do 26 września. Studia mają formę niestacjonarną, trwają dwa semestry i są prowadzone w języku polskim. Szczegółowe informacje są dostępne dla zainteresowanych na stronie internetowej Politechniki Śląskiej: https://irk.polsl.pl/pl/offer/REK2023_2024Z_POD/programme/RMT- OWAUTO/?from=registration:REK2023_2024Z_POD/

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
1 rok temu

Polski Żuk powstanie, drewniany ale będzie

Covid
Covid
1 rok temu

Polski Żuk powstanie, drewniany ale będzie

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI