Nowy komendant Straży Miejskiej już dowodzi

Janusz Bismor został nowym komendantem gliwickiej Straży Miejskiej.

W poniedziałek oficjalnie przejął obowiązki, które do tej pory pełnił p.o. komendanta Jan Oszczypała. W uroczys­tości wzięli udział m.in. zastępca prezy­denta Gliwic, Piotr Wiec­zorek, komen­dant policji w Gli­wicach insp. Teofil Marcinkowski oraz komendant CRG mł. bryg. Tomasz Wójcik.

Janusz Bismor przez 5 lat pełnił funkcję komendanta rybnickiej straży miejskiej. Niedawno wygrał konkurs na podobne stanowisko w Gliwicach.

– Jestem w wieku, kiedy jeszcze chce się zrobić coś nowego, coś zmienić. Jestem człowiekiem, który lubi wyzwania. Jednostka gliwicka jest większa od rybnickiej i stanowi właśnie takie wyzwanie. Przez paręnaście lat wcześniejszej pracy w Gliwicach, miałem okazję się przekonać, że mentalność mieszkańców jest inna niż w Rybniku, ale problemy społeczne są podobne – mówi nowy komendant w wywiadzie dla portalu nowiny.pl.

Bismor w Rybniku wyposażył strażników w kamery osobiste, których używali podczas interwencji. Czy zdecyduje się na podobny krok w Gliwicach? Czas pokaże.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
PLK
PLK
10 lat temu

Moim zdaniem straż miejska jest całkowicie zbędna lepiej aby te pieniądze zasiliły zwykłą policje a mandaty rozdawali urzędnicy lub cywilni pracownicy. Jakoś w takich Niemczech nie ma straży miejskiej a ponoć ten kraj całkiem dobrze funkcjonuje.

Cassie
Cassie
10 lat temu
Reply to  PLK

http://de.wikipedia.org/wiki/Stadtpolizei – to w temacie braku straży miejskiej w Niemczech.

moze-bedzie-ok
moze-bedzie-ok
10 lat temu

ciesze sie a nawet bardzo sie ciesze ze nie ma juz tego zlodzieja co ukradł kostkę brukową.

!?
!?
10 lat temu

Z twarzy mie patrzy mu dobrze. Coś w nim jest niesympatycznego.

xyz
xyz
10 lat temu

nie jest wazne jak wygląda ale co będzie robil. mamy nadzieje że zrobi porządek z niektórymi strażnikami i strażniczkami bo się panoszą na mieście jakby z BORu byli 🙂

plecy
plecy
10 lat temu

komendant dostał pracę dzięki byłemu vice ministrowi zdrowia Bolesław Piecha… druga zona Janusza B. to jego bratanica…wszystko wiadomo…

n
n
10 lat temu

za takie pomówienia można zostać skazanym!

lila
lila
10 lat temu

To jest człowiek który bardzo dobrze się sprawdził przez te kilkanaście lat swojej pracy ,a to czy ma ministra w rodzinie to jest nie istotne.Już pisanie nieodpowiedzialnych tekstów jest karalne więc proszę brac odpowiedzialnośc za słowa.Panie komendancie życzę panu wiele sukcesów w nowej jednostce.

Czy on o tym wie?
Czy on o tym wie?
10 lat temu

Pytanie jest jedno, czy on tylko o tym wie, że ma ministra w rodzinie ? heheh. nie ma to jak pomówienia…

lila
lila
10 lat temu

Jeżeli nie wie to teraz z pewnością się dowiedział….

alosza
alosza
10 lat temu

Pan komendant był takim dobrym managerem i komendantem w Rybniku!!! Kilka pytań: Dlaczego mieszkańcy Rybnika chcą rozwiązania Straży Miejskiej? Dlaczego SM jest w Rybniku tak znienawidzoną instytucją ? Dlaczego taki fachowiec, tak często zmienia miejsce zatrudnienia? Dlaczego tak wielu strażników odeszło z Straży Miejskiej w Rybniku? O powiązanich rodzinnych nawet nie warto pisać …………..

lila
lila
10 lat temu

Chcesz poznac odpowiedż zapytaj,stereotyp w twoim myśleniu,masz posadkę to siedż do emerytury ?tak myślisz? jakby wszyscy tak myśleli i tylko przytakiwali różnym bzdurnym ustawom co byłoby w naszym kraju?Dziwi cię to ,że ludzie mają swoje zdanie w różnych sprawach,właśnie takich ludzi nam potrzeba jak najwięcej,a co do rodzinnych powiązań ,wiesz pilnuj zawsze swojej ,bo to jest twój skarb.

Janosik
Janosik
10 lat temu

Trudno się dziwić, że opinia o strażach jest taka zła jeżeli stery władzy w tych służbach dzierżą ludzie z układu. W jednym z wywiadów sam Pan Bismor stwierdził, że nie wie jak został komendantem bo starał się o stanowisko w referacie podatków. Podejmując się tak trudnej roli, nie mając doświadczenia i przygotowania do sprawowania takiej funkcji eksperymentują i wprowadzają dziwne zasady pracy, wynagradzania itp. W Rybniku nagradzano tych którzy mieli wyniki!! O jakie wyniki chodziło szeroko pisała lokalna prasa. Trudno się dziwić, że biedaczyna która zarabiała 1500 zeta i miała rodzinę na utrzymaniu waliła mandaty za byle co!! Premia kwartalna… Czytaj więcej »

Cassie
Cassie
10 lat temu

Moi drodzy! Liczą się tylko FAKTY – podam więc ich garść. 1. W czasie niespełna pięcioletniej kadencji tego człowieka w Rybniku odeszło około sześćdziesięciu WYSZKOLONYCH i mających nieraz kilkunastoletni staż strażników. W samym tylko roku ubiegłym podobno było ich szesnastu. Stan osobowy rybnickiej straży to około 50 osób! 2. W czasie niespełna pięcioletniej kadencji tego człowieka, rybnicka straż miejska stała się najbardziej znienawidzoną instytucją w mieście! 3. W czasie niespełna pięcioletniej kadencji człowiek ten doprowadził do tego, że w chwili obecnej zbierane są podpisy pod referendum o likwidacji straży miejskiej. 4. Już w czasie pierwszego roku nieudolnego zarządzania rybnicka jednostką,… Czytaj więcej »

Janosik
Janosik
10 lat temu

Widać Cassie, że jesteś obeznana w temacie. Jeżeli tak wyglądało kierowanie
rybnickimi strażnikami przez Pana Bismora to dlaczego strażnicy siedzieli cicho!. Tak postępując strażnicy sami sobie są winni. Teraz całe społeczeństwo Rybnika myśli, że strażnicy wlepiają mandaty bo to lubią a nie muszą!. Dlaczego tulu strażników odeszło z tej instytucji? Czy nikt nie zastanawiał się nad kosztami szkolenia strażników?. Widać są znikome i podatnik je zapłaci!

lila
lila
10 lat temu

Cassie,widzę ,że kieruje tobą zawiśc ,Jesteś z ruchu Palikota czy może Korwin -Mikki,a może jakiś urzedas ,który siedzi na posadce i awansów brak ,jesteś dobra w opisywaniu bzdur i nieprawdziwych faktów.Żona widac jest dośc kompetentna ,że pracuje tam gdzie pracuje.Moim zdaniem oboje chyba są dobrze przygotowani do swojej pracy,bo inaczej wybór jest duży.Zajmuj się raczej swoja pracą ,puki ją jeszcze masz i wyrzuc z siebie tę czarę JADU.Jak się czyta tego rodzaju wypociny to się swiom oczom nie wierzy ,że w człowieku potrafi byc tak zła .

normalny
normalny
9 lat temu

Ludzie patrzcie normalnie to co robi SM nie będzie robiła policja. Porządki czystość miasta pieski i ich kupki , palenie w piecach plastikami, patrole interwencje które zgłaszają mieszkańcy ryneczki ceny uwidocznione aby kupcy nie oszukiwali i.t.p.Spytajcie Komendanta Policji czy to będzie robił i ile na to potrzebuje. Wydaje mi się że co innego komendant Straży a co innego Straż Miejska czy Gminna. Dlaczego tylu strażników odeszło dlaczego znienawidzono komendanta czy Straż jako instytucję. Amoże w rybniku po rozwiązaniu straży rozwiązać poliję bo też ściga za p-stwa i wykroczenia i karze.Kogo wybieracie do władz ustawodawczych przecież oni ustanawiaą prawo i te… Czytaj więcej »

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI