Nowy skarbnik miasta Gliwice czeka na zatwierdzenie radnych

Władze Gliwic chcą, by nowym skarbnikiem miasta została Agnieszka Dylewska. Na razie jest kandydatką. O tym, czy Dylewska podejmie obowiązki skarbnika zdecydują gliwiccy radni podczas sesji Rady Miasta Gliwice. Ma zastąpić zmarłego Ryszarda Reszke, który był związany z gliwickim samorządem przez 19 lat.

Agnieszka Dylewska jest naczelnikiem Wydziału Księgowości, zastępcą skarbnika miasta i głównym księgowym Urzędu Miejskiego w Gliwicach, z którym jest związana od 2000 roku. Ukończyła rachunkowość na Akademii Ekonomicznej w Katowicach, administrację europejską w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie, prawo na Uniwersytecie Śląskim oraz zarządzanie i marketing w Wyższej Szkole Zarządzania i Języków Obcych w Katowicach.

Posiada specjalistyczne uprawnienia, m.in. certyfikat Ministra Finansów z usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych i certyfikat PRINCE2 potwierdzający znajomość technik zarządzania projektami. Jest członkiem Komisji Finansów Związku Miast Polskich, Komisji Skarbników Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Powołana została do Zespołu do spraw odbiurokratyzowania samorządów w Ministerstwie Finansów. Uczestniczyła także w posiedzeniach branżowych Komisji Senatu.
UM Gliwice

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI