OBRUM ma nowego prezesa

Walne Zgromadzenie OBRUM sp. z o. o. zdecydowało dziś o zmianie prezesa zarządu spółki.

Andrzeja Szortykę (na zdjęciu) zastąpił Adam Janik, prezes zarządu Rosomaka S.A. i Bumaru-Łabędy S.A.

OBRUM od dawna blisko współpracuje z Bumarem-Łabędy będąc jego zapleczem badawczo – rozwojowym. Spółki są partnerami biznesowymi przy projektach związanych m.in. z podwoziami dla armatohaubicy Krab i modernizacją czołgów Leopard.

– Powołanie nowego prezesa w spółce OBRUM to naturalna kolej rzeczy po podobnej zmianie w Bumarze-Łabędy przed kilkoma tygodniami. W obu spółkach potrzebna była świeżość i nowa energia. Obie spółki mają bowiem wziąć udział miedzy innymi w modernizacji czołgów Leopard. To dla nas priorytetowy projekt, w którym nie ma miejsca na eksperymenty. Jestem pewien, ze Adam Janik, człowiek z ogromnym doświadczeniem w branży, usprawni w tych spółkach procesy projektowe i produkcyjne – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGZ S.A.

Adam Janik posiada doświadczenie zarówno w polonizacji produktu, jak i budowie wysokiej jakości symulatorów na potrzeby transportera opancerzonego Rosomak. Nabyte doświadczenie będzie mógł wykorzystać w Bumarze-Łabędy polonizując podwozie K9 dla Kraba czy tworząc symulatory i trenażery w OBRUM.

Zmiana nastąpiła też w kontekście jednego z członków zarządu spółki OBRUM. Jerzego Michałkiewicza zastąpił Bogdan Szukalski.


fot. OBRUM

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI