spot_imgspot_img


Obywatele Somalii i Afganistanu nielegalnie w Polsce. Zatrzymano ich w Gliwicach

Funkcjonariusze Śląsko – Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 3 Somalijczyków i Afgańczyka, którzy przebywali nielegalnie w Polsce.

Do zatrzymania cudzoziemców doszło podczas kontroli legalności pobytu prowadzonej w Gliwicach. Funkcjonariusze kontrolując autobus relacji Gliwice – Paryż ujawnili trzech obywateli Somalii i Afgańczyka. W wyniku prowadzonych czynności okazało się, że cudzoziemcy nie posiadają dokumentów pobytowych uprawniających ich do pobytu na terytorium RP.

Do naszego kraju przyjechali nielegalnie z Włoch, autobusem rejsowym z Rzymu. Miejscem docelowym dla cudzoziemców miała być Francja.

Jeden z Somalijczyków, który pomógł swoim dwóm rodakom dostać się do Polski, usłyszał zarzut pomocnictwa w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

7 maja dwoje zatrzymanych cudzoziemców – Somalijka i Afgańczyk – zostało przekazanych stronie czeskiej, w ramach umowy o readmisji. W stosunku do ostatniej osoby, nieletniego obywatela Somalii, zostanie skierowany wniosek do sądu o ustanowienie opiekuna prawnego.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI