spot_imgspot_img


Ochroniarz okradał firmę, w której pracował

Sprawa doboru właściwych kadr, szczególnie w sferze ochrony, to poważne wyzwanie dla niektórych firm. Nie każdemu można powierzać tak ważne zadanie, co pokaże poniższy przykład.

Ochroniarz, zamiast dbać o oddane mu w dozór mienie, podkradał. W chwili zatrzymania przez policję posiadał przy sobie prawie 35 tysięcy złotych w gotówce. Rzecz działa się w Gliwicach, a zatrzymania dokonano w Zabrzu.

„Pewien przedsiębiorca z Gliwic zawiadomił, że w lutym bieżącego roku zaniepokoił się dziwnymi ubytkami sprzętu elektronicznego, który sprowadzał do jednego z magazynów. Importowana różnoraka elektronika oraz elektronarzędzia kupowano paletami, więc początkowo trudno było stwierdzić, czego i ile ubyło.
Pokrzywdzony powiadomił policjantów z III komisariatu. Uzgodniono, że przydatny będzie zapis monitoringu, a że takiego dotychczas nie było, przedsiębiorca dyskretnie zainstalował ukrytą kamerę” – informuje policja.

„Czekać nie trzeba było długo – kamera ukazała prawdę. Pracownik, mający zadanie pilnować, podbierał towar. Działo się to w godzinach nocnych, gdy nikogo w magazynach już nie było” – informuje KMP.

Kryminalni z „trójki” natychmiast pojechali do Zabrza, do miejsca zamieszkania „przedsiębiorczego stróża” i przeszukali jego lokal oraz samochód dostawczy, którym dysponował.

Oczom funkcjonariuszy ukazały się całkiem pokaźne ilości pudełek ze skradzionym sprzętem. Policjanci przeszukali też zatrzymanego, przy którym znaleźli „skromną” kwotę – 35 tys. zł.
B C CB BA FDAF
Przed śledczymi stoją teraz zadania ustalenia odbiorców towaru, określenia czasu procederu oraz łącznej wartości przywłaszczonego mienia, wstępne szacowania wskazują na kwotę powyżej 80 tysięcy złotych.

Ciekawostka: 50-letni podejrzany nigdy nie był notowany, nigdy nawet nie zapłacił mandatu. W najbliższym czasie ten stan rzeczy się zmieni…

Przypomnijmy, że za tego rodzaju przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
1 miesiąc temu

to są zwroty z Amazonu czy innych sklepów. Oszacowywać będą na podstawie tytułów na pudełkach 😀

Logiczne.

Wstępne szacowania są jak Polscy Biegli czy specjaliści i inni z ramienia RP. Może myślał że mu się po prostu należy, jak to Beatka nie raz obwieszczał. Roztargnienie też jest możliwe, szczęście że to nie głośniki co wybuchają, wtedy mógłby stać się ofiarą ja jeden taki wódz Policji w Polsce.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI