Od 1 marca droższe bilety autobusowe. Zobacz cennik

KZK GOP znów podnosi ceny biletów za przejazd komunikacją miejską. Spowodowane jest to m.in. wzrostem kosztów oleju napędowego.

W 2013 roku dotacje z gmin będą stanowiły 47 proc. dochodów Związku. Z kolei dochody z tytułu sprzedaży biletów zapewniają 36 proc. dochodów związku. Trzecim, pod względem wielkości, źródłem dochodów KZK GOP w przyszłym roku, będą dotacje Unii Europejskiej na realizację projektów wymienionych wyżej projektów i wyniosą one 95 mln złotych. Zaplanowana taryfa zakłada średni ok. 8-procentowy wzrost cen.

Bilety na przejazd w granicach jednego miasta lub jazdę przez 15 minut od momentu skasowania oraz w granicach dwóch sąsiadujących miast lub jazdę przez 30 minut podrożeją o 20 groszy. Bilety będą kosztowały odpowiednio 3,20 zł i 3,80 zł. Ceny biletów za przejazd jednorazowy w granicach trzech i więcej miast lub godzinną jazdę wzrosną o 40 groszy. Do tej pory takie bilety kosztowały 4,40 zł, a od marca będzie to 4,80 zł.

Około 8-procentowy wzrost cen przewidywany jest w segmencie biletów miesięcznych.

Bilet miesięczny autobusowy lub tramwajowy obowiązujący na terenie jednej gminy będzie kosztował 110 zł, natomiast bilet autobusowy lub tramwajowy ważny na terenie dwóch lub więcej gmin 134 zł. Ceny biletów autobusowo-tramwajowych mają wynosić odpowiednio: na terenie jednej gminy 126 zł, a obowiązujący na całej sieci 150 zł – w obu tych przypadkach sugerowany wzrost cen wynosi nieco ponad 8,5 proc.

Ceny biletów 24-godzinnych i pięciodniowych zaplanowano na poziomie 18 i 44 złotych. Dla porównania w tym roku obydwa bilety kosztują 16 i 40 złotych.

CENNIK BILETÓW

Bilety jednorazowe
Opłaty za przejazd jednorazowy od 1 marca br. będą kształtowały się następująco:
bilet na jedno miasto lub przez 15 minut od momentu skasowania (z możliwością przesiadek) – normalny 3,20 zł, ulgowy 1,60 zł;
bilet w granicach dwóch sąsiadujących ze sobą miast lub przez 30 minut od momentu skasowania (z możliwością przesiadek) – normalny 3,80 zł, ulgowy 1,90 zł;
bilet na trzy i więcej miast lub przez godzinę od momentu skasowania
(z możliwością przesiadek) – normalny 4,80 zł, ulgowy 2,40 zł.
Za bilet normalny zakupiony u kierowcy zapłacimy 4,80 zł, natomiast za ulgowy 2,40 zł.
Za przewóz ponadwymiarowego bagażu oraz zwierzęcia opłata wyniesie 3,20 zł.

Bilety miesięczne imienne
Po podwyżce za bilety miesięczne imienne zapłacimy:
za bilet SM/AT (autobusowo-tramwajowy) upoważniający do przejazdu wszystkimi liniami na terenie jednego wybranego miasta – normalny 126 zł, ulgowy 63 zł;
za bilet SC/AT (autobusowo-tramwajowy), z którym można podróżować wszystkimi liniami KZK GOP na terenie dwóch lub więcej miast – normalny 150 zł, ulgowy 75 zł;
za bilet SM, który upoważnia do przejazdu wyłącznie liniami autobusowymi lub wyłącznie tramwajowymi na terenie jednego wybranego miasta – normalny 110 zł, ulgowy 55 zł;
za bilet SC, z którym przejazd możliwy jest wyłącznie liniami autobusowymi lub wyłącznie tramwajowymi na terenie dwóch lub więcej miast – normalny 134 zł, ulgowy 67 zł.

Pozostałe bilety okresowe autobusowo-tramwajowe
Od 1 marca 2013 roku za bilety kwartalne zapłacimy:
na kolejne trzy miesiące uprawniający do przejazdu na terenie dwóch i więcej miast
– normalny 376 zł, ulgowy 188 zł;
na kolejne trzy miesiące, z którym podróżować można na terenie jednego miasta
– normalny 322 zł, ulgowy 161 zł.

Bilet szkolny, który uprawnia do przejazdu od miejsca zamieszkania do miejsca nauki i z powrotem kosztował będzie 50 zł. Ten bilet jest zawsze biletem imiennym ulgowym i obowiązuje na poszczególne miesiące roku szkolnego od września do czerwca. Przeznaczony jest wyłącznie dla uczniów szkół dziennych (podstawowych, gimnazjalnych, zawodowych i średnich) oraz dzieci w wieku 6 lat, objętych obowiązkiem rocznego przygotowania przedszkolnego (na podstawie zaświadczenia wydanego przez przedszkole lub szkołę).

Za dwumiesięczny bilet imienny WSC – wakacyjny, z którym można podróżować wszystkimi liniami na terenie dwóch lub więcej miast przez okres lipca i sierpnia zapłacimy –
za normalny 260 zł, za ulgowy 130 zł.
Opłaty za bilety na okaziciela będą kształtowały się następująco:
24-godzinny: normalny 18 zł, ulgowy 9 zł;
48-godzinny: normalny 28 zł, ulgowy 14 zł;
5-dniowy: normalny 44 zł, ulgowy 22 zł;
7-dniowy: normalny 50 zł, ulgowy 25 zł;
14-dniowy: normalny 88 zł, ulgowy 44 zł;
miesięczny: normalny 174 zł, ulgowy 87 zł.

Za podróż bez ważnego biletu zapłacimy 160 zł. Opłata na miejscu wynosić będzie 90 zł, natomiast do 7 dni od daty sporządzenia protokołu-wezwania 125 zł.

Opłata manipulacyjna za anulowanie opłaty dodatkowej wyniesie 10 zł.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

22 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zapytajnik
zapytajnik
10 lat temu

Dzisiaj spotkał mnie jakiś absurd, człowiek chce być uczciwy idzie do Kolportera i prosi o bilet za 3,20zł, a co słyszy w odpowiedzi ? „Przykro mi nie dostaliśmy biletów jednorazowych, mamy tylko kwartalne, miesięczne. Są jeszcze jednorazowe ale po starej cenie 3zł, ale nie możemy ich sprzedawać”. Podobna sytuacja ma się w Żabce, autobus za 5min a nie ma gdzie kupić biletu, a może chodzi o to żeby kupić u kierowcy i przepłacić? Tylko skąd pewność, że kierowca będzie nowe bilety miał? Jakaś paranoja.

antyfan
antyfan
10 lat temu
Reply to  zapytajnik

No to się zfrajerowałeś, było trzeba kupić za te 3zł, bo one ważne są jeszczedo połowy marca.

kierowca PKM
kierowca PKM
10 lat temu

Bilety koszmarnie drogie no ale trzeba zarobić na nową limuzynę prezesa kzk oraz na premie dla zarządu i prezydentów miast. Pkm gliwice ledwo dyszy bo ciagle musi kupować nowoczesne autobusy (za nasze pieniądze z podatkow) a kzk więcej płacić nie chce. Chory kraj.

Anfa
Anfa
10 lat temu

Nie muszę to nie wsiadam, ale do tak drogiego pojazdu szkoda wejść. Już nawet nie opłaca się jeździć do TESCO, panowie przywożą to co się chce z pocałowaniem rączki wnoszą do domu cena 3,20 za dowóz, nawet gotówki nie chcą płaci się kartą i reklamówki które kosztują przy kasach 9 gr są za darmo. Za te 3,20 za 2 przystanki które idę średnio 18 minut wolę się przejść dla zdrowia. A jak chcę gdzieś dalej to wsiadam w auto, czas skraca się o 80%.

smutny
smutny
10 lat temu

a biletu kwartalnego nadal jako duplikatu nie otrzymasz – bo po co, zgubisz twój problem…

KK
KK
10 lat temu

A ja z przyjemnością wsiadam do pięknego nowego autobusu SOLARIS bez porównania z jazdą lat 80-tych.

Ernest
Ernest
10 lat temu
Reply to  KK

Nie zrób kupy z radości. Solarisy jeżdżą już od wielu miesięcy na niektórych trasach. Trasy dalekosiężne jak linia 194 to kupa złomu z lat pamiętających Gierka. Ale nie dziwię się Twojej radości, gdy kuzynką jest kłamliwa rzeczniczka tego tworu zwanego KZK GOP.

KK
KK
10 lat temu
Reply to  Ernest

Cego się tak pieklisz przyjdzie czs i na Waszą trasę. Kupkę to możesz sobie Ty zrobić w waszym autobusie widocznie boją się dać bo jest za dużo wandalizmu zniszczeń porozdzieranych siedzeń itp.czyli kupa złomu.Od razu Warszawy nie zbudowali . Napewno się doczekasz i zmienisz zdanie.

Ernest
Ernest
10 lat temu
Reply to  KK

Doczekam to ja się kolejnej podwyżki cen biletów i większego smrodu w autobusach.

KK
KK
10 lat temu
Reply to  Ernest

Człowieku pachnie już wiosną pozostał Ci rower wtedy masz świeże powietrze i nie musisz jechać w autobusie w którym śmierdzi . Szerokiej drogi .

amanda
amanda
10 lat temu

Podwyżki są kompletnie nieuzasadnione. Wzrost cen paliwa? W odniesieniu do cen przy ostatnich podwyżkach, to ceny benzyny zmalały! Drugim argumentem był fakt, że regularnie pojawiają się nowe, niskopodłogowe autobusy. Jednak ja jeżdząc do pracy w 90% jeżdzę starymi autobusami! Mam płacić więcej za bilet, bo inni jeżdzą lepszymi autobusami?! Trzecia kwestia, to koszty wyświetlań i dźwiękowych informacji na temat najbliższego przystanku. Nie oszukujmy się. W co piątym autobusie jest to włączone, czasem tylko przez połowę trasy. Ponad to włączone to było jedynie przez ostatni miesiąc przed podwyżkami, i zapewne będzie włączane nie dłużej niż przez najbliższy miesiąc. Te podwyżki to… Czytaj więcej »

Simon
Simon
10 lat temu

Spokojnie. Stare bilety nadal obowiązują. Przez najbliższe 2 tygodnie można na nie jeździć

zapytajnik
zapytajnik
10 lat temu
Reply to  Simon

tak tylko oficjalnie nikt już nie może Ci takiego biletu sprzedać, a nowych nie mają – więc jedź na gapę i zapłać mandat 🙂

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

Klimy w autobusach nie ma, internetu nie ma, miejsc siedzących prawie zawsze nie ma a ceny jak za przejazd taksówką……

JAAA
JAAA
10 lat temu

Trasa Knurów-Gliwice w dwie strony niecałe 8 Zł. Litr paliwa 5,60 🙂 wiec wiadomo co lepiej wybrać 😀

Misiek
Misiek
10 lat temu

ZŁODZIEJE!!! CAŁE ŻYCIE Z WARIATAMI

alex
alex
10 lat temu

Ludziska…siedzicie na przystankach…wystarczy pogadac kto gdzie jedzie…zamowic taxi na 4 osoby i jedziecie taniej wygodniej i w cieple…wystarczy pomyslec:)

MYSZKA MIKI
MYSZKA MIKI
10 lat temu

najlepiej robic tak jak kierowca autobusu 677 kupujac u niego bilet oznaimja ze nie ma wydac 80 gr. jadac obserwowalam jak kazdy krory kupowal bilet u tego kierowcy za kazdym razem mowil ze nie ma wydac !!!! dziwne ale prawdziwe….

Victor
Victor
10 lat temu

Złodzieje!!!

Obroniec Pokojec
Obroniec Pokojec
10 lat temu

Po co pisać na bilecie cenę? Niech w obiegu będą bilety oznaczane literami A, B i C, które będą odpowiednio kosztować. Po podwyżkach cen nie trzeba będzie drukować nowych biletów i skończy się problem pasażerów z niewykorzystanymi starymi biletami.

fan
fan
10 lat temu

a czemu bilety sa płatne w mieście cudu gospodarczego i bogactwa

nowicjuszka
nowicjuszka
9 lat temu

Gdzie mozna kupić te bilety ?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI