Od kreski do bryły. Początki rysunku i malarstwa

W sobotę 26 maja zapraszamy na zajęcia Od kreski do bryły. Początki rysunku i malarstwa, które zainaugurują nowy cykl Od jaskini do salonu.

Wędrówka po sztuce i jej epokach. To pierwsze spotkanie, więc porozmawiamy o kwestiach podstawowych, a artystyczny wehikuł czasu zabierze nas w bardzo odległą podróż. Przyjrzymy się mechanizmom twórczym – czy rządzi nimi przypadek, intuicja, wiedza, a może polityka bądź społeczeństwo? Kim był pierwszy artysta? Co powodowało zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i umożliwiło zbudowanie na płaszczyźnie niemalże żywego przedmiotu? Po krótkim wstępie przejdziemy do części praktycznej, a w niej porównamy przeróżne, stosowane dawniej narzędzia rysunkowe, wypróbujemy też technikę szkicowania srebrnym sztyftem. Dowiemy się jak tak popularne narzędzie, jak zwykły ołówek HB może zachować szlachetność i być przyrządem, za pomocą którego można stworzyć arcydzieło. Zaostrzymy Waszą ciekawość jednocześnie z ołówkami!

Warsztaty realizowane będą w dwu odsłonach z przeznaczeniem dla dwu grup wiekowych: na godz. 11.30 zapraszamy dzieci od 5 do 12 lat wraz z rodzicami lub opiekunami, na godz. 13.30 – młodzież od lat 13 oraz osoby dorosłe. Koszt udziału w zajęciach – to 1 zł od osoby. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zapisy pod numerem telefonu 783 560 006.
Zajęcia prowadzi artystka plastyk Marta Keler.

Termin i miejsce:
Sobota, 26 maja 2018, Willa Caro, o godz. 11.30 (dla dzieci od lat 5 do 12) i 13:30 (dla młodzieży od lat 13 i dorosłych)
Koszt udziału w zajęciach – 1 zł od osoby. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy pod numerem telefonu 783 560 006.
Organizator: Muzeum w Gliwicach

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI