r e k l a m a


Od piątku automatyczne skierowania na testy Covid. Test raz na 7 dni

„W piątek wprowadzamy możliwość automatycznego wystawiania skierowań na testy na koronawirusa przez profil zaufany. Zachęcam do jego założenia” – powiedział we wtorek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Poinformował też, że test będzie można wykonać raz na 7 dni.

Andrusiewicz podczas wtorkowego briefingu mówił, że rośnie zainteresowanie formularzem umożliwiającym wykonanie testu na koronawirusa. Poinformował jednocześnie o wprowadzeniu pewnych zmian w tym zakresie.

„Do piątku konsultanci obdzwaniają i odbierają telefony do godz. 21.00. Ale w piątek wprowadzamy nową możliwość automatycznego wystawiania skierowania na test przez profil zaufany” – powiedział.

Mówił, że zaleca założenie profilu zaufanego. Podkreślił również, to można go wyrobić tymczasowo. „Jeśli oczywiście nie mamy profilu zaufanego, nadal możemy skorzystać z tych możliwości, które mamy dotychczas, ale polecam założenie profilu zaufanego” – powiedział.

Andrusiewicz poinformował też, że test na koronawirusa będzie można wykonać raz na 7 dni. Jak mówił, MZ obserwuje, że „dość duża grupa osób” stara się wykonywać testy co 3 dni.

„Chcielibyśmy, by ten test robiło jak najwięcej osób, a nie jak najczęściej. Chcemy, by dużo osób nowych, które mają problem chociażby z dodzwonieniem się do podstawowej opieki zdrowotnej, mogło otrzymać skierowanie za pośrednictwem domowej opieki medycznej” – podkreślił. Dodał, że „na dziś jest tam zarejestrowanych 67 tys. osób”.

Rzecznik MZ poinformował też, że blisko 55 tys. osób skorzystało z pulsoksymetrów w ramach domowej opieki medycznej. „Zainteresowanie domową opieką medyczną zdecydowanie rośnie” – powiedział.

Andrusiewicz poinformował też, że w granicach 70 proc. zakażeń koronawirusem w całym kraju to zakażenia wariantem brytyjskim.(PAP)

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI