r e k l a m a
spot_imgspot_img

Odpowiedzialne projekty w Europie Centralnej

Europa Centralna już trzeci raz została dostrzeżona w ogłoszonym dzisiaj raporcie „Odpowiedzialny Biznes”, który wskazuje wartościowe projekty z zakresu CSR realizowane w różnych częściach Polski.

Podsumowanie przygotowuje co roku na podstawie zgłaszanych i zweryfikowanych informacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu – największa organizacja pozarządowa w Polsce propagująca idee społecznej odpowiedzialności biznesu oraz zrównoważonego rozwoju. W raporcie przedstawiającym inicjatywy z 2016 roku znalazły się aż trzy działania realizowane przez Centrum Handlowe Europa Centralna w Gliwicach.
– Dwa z nich to przedsięwzięcia wieloletnie związane z naszą poprzednią strategią – wyjaśnia Katarzyna Lenartowicz, dyrektor Europy Centralnej. – Były to: Fundusz Małych Grantów – w którym nagradzaliśmy najciekawsze pomysły rozwijające społeczność lokalną oraz cykl pod wspólnym hasłem „TAK dla sportu i aktywności”, w ramach którego organizowaliśmy wiele przedsięwzięć o charakterze rodzinnym i kulturalnym między innymi zimowe lodowisko czy wystawę lotniczą.
Nowym projektem uwzględnionym w publikacji „Odpowiedzialny Biznes 2016” jest akcja „Jeżdżę i pomagam” realizowana w partnerstwie z Gliwicką Grupą Kolarską i Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. Podczas niej mieszkańcy Śląska przejechali wspólnie ponad 42 000 kilometrów, spalili kilka milionów kalorii i „wykręcili” 15 000 złotych, które przeznaczono na rehabilitację najmłodszych mieszkańców tej części Śląska. Finałem był wspólny rodzinny piknik rowerowy, gdzie oprócz zawodów i sztafet na jednośladach odkrywano w aktywny sposób zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W tym roku działania CSR gliwickiego Centrum koncentrują się na nowych obszarach aktywności. Są to przede wszystkim relacje z partnerami biznesowymi oraz edukacja konsumencka. Centrum planuje realizację działań w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI