Odwiedzimy nekropolie. Będą utrudnienia w ruchu

Tegoroczna akcja Znicz rozpocznie się w piątek o godz. 14.00 i potrwa do 1 listopada do godz. 22.00.

W Gliwicach szczególnym nadzorem zostaną objęte cmentarze znajdujące się przy ul. Kozielskiej i św. Wojciecha. Kierowcy z pewnością spodziewają się spowolnionego ruchu w okolicach cmentarzy. Nad porządkiem będą czuwać policjanci ruchu drogowego.

O bezpieczeństwo w rejonie nekropolii zadbają również strażnicy miejscy oraz żandarmeria wojskowa.

Apel policji

Kierującym przypominamy, by parkowali samochody w miejscach dozwolonych i swoim zachowaniem nie powodowali dodatkowych utrudnień w ruchu. Kiedy będziecie Państwo wychodzić z aut, nie zapomnijcie zabrać ze sobą dokumentów! Nie zostawiajcie też innych przedmiotów w widocznym miejscu. Przypominamy także o zapinaniu pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz przewożeniu dzieci w fotelikach lub na specjalnych podkładkach.

31 października w godz. 18.00 – 22.00 oraz 1 listopada w godz. 8.00 – 22.00 będzie obowiązywał ograniczony ruch pojazdów ciężarowych powyżej 12 ton. Ograniczenia te nie dotyczą autobusów.

Cmentarz Centralny

Zmiany w organizacji ruchu, zamknięcie ul. Kozielskiej od Okulickiego do ronda – w nocy z 28 na 29 października do 1.11.2011 r. (włącznie) – wyłączona z ruchu zostanie część ul. Kozielskiej na odcinku od ul. Okulickiego do ronda.
Zakaz ruchu nie dotyczy autobusów KZK GOP, PKS oraz taksówek i pojazdów dostawczych do 3,5 tony. W rejonie zamknięcia ruch odbywał się będzie w stronę ronda. Samochody dostarczające towar o ciężarze większym niż 3,5 tony będą mogły dojechać do wyznaczonych stanowisk tylko w godzinach 24.00-6.00.

Dodatkowo od 31.10.2011 r. od godz. 18.00 do 01.11.2011 r. do godz. 24.00 wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ul. Okulickiego. Przejazd będzie możliwy tylko: od ul. Kozielskiej w kierunku DK – 88 oraz od ul. Kozielskiej do ul. Andersa.

PARKINGI

Od strony węzła DK88 – ul. Okulickiego będzie można dojechać do parkingu przy CH Arena oraz parkingu usytuowanego z tyłu Cmentarza Centralnego.

Jadąc od ul. Kozielskiej będzie można dojechać tylko do parkingu znajdującego się przy CH Arena. Dodatkowo parkować będzie można po obu stronach ul. Andersa oraz po jednej stronie ul. Okulickiego.

Cmentarz przy ul. św. Wojciecha

Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną – w nocy z 28 na 29 października do 01.11.2011 r. (włącznie).
Na ul. św. Wojciecha oraz na ul. Myśliwskiej na odcinku od ul. Jałowcowej do ul. Toszeckiej obowiązywał będzie jeden kierunek ruchu.

Dojazd do cmentarza znajdującego się przy ul. Św. Wojciecha będzie możliwy od ul. Toszeckiej.

Na ul. św. Wojciecha wprowadzony zostanie prawostronny zakaz zatrzymywania się i postoju. Jadący od strony DK88 kierowcy poprowadzeni zostaną objazdem ulicami: św. Wojciecha, Jałowcową, Myśliwską oraz Toszecką.
Samochody ciężarowe – objazd: DK88 do ronda na ul. Pionierów i dalej do ul. Toszeckiej.

(KMP Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
janosik
janosik
12 lat temu

to jest chore…skrzyzowanie na Kosciuszki zablokowane wiec ludzie jezdza Kozielska…a teraz jeszcze jak co roku odcinek Kozielskiej od ronda do swiatel bedzie zablokowany…kretynizm ludzki nei zna granic…przeciez remont Daszynskiego mozna bylo przeprowadzic w innym terminie..

DAGFEN
DAGFEN
12 lat temu
Reply to  janosik

I ciekawe za co ty plusy dostajesz. Kościuszki łącznie z Daszyńskiego jest cała przejezdna od 28.10.2011 od godziny 6 rano. Nie wypowiadaj się jak nie masz pojęcia o czym piszesz.

janosik
janosik
12 lat temu
Reply to  DAGFEN

jakbys przezczytal dokladnie widzialbys, ze pisane to bylo w czasie kiedy skrzyzowanie bylo jeszcze rozkopane i nie bylo wiadomo kiedy zostanie oddane do uzytku. Ewidentnie masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem i logicznym mysleniem ale jestem w stanie to rozumiec – komputer potrafi oglupiac.

DAGFEN
DAGFEN
12 lat temu
Reply to  janosik

Jakbyś nie wiedział informacja została ogłoszona przed 26 😉 I było przed rozpoczęciem prac wiadome, że skrzyżowania przed 1 będą otwarte.

janosik
janosik
12 lat temu
Reply to  DAGFEN

cud, ze udalo sie dotrzymac terminu co jest niewatpliwie ogromnym sukcesem. Pomijam fakt, ze komunikacja w miescie kompletnie lezy i sprowadza sie do wiecznego stania w korkach.

janosik
janosik
12 lat temu

nie wspominajac o tym, ze na Andersa tez zrobia parking…wiec ruch zostanie znacznie spowolniony…

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI