Ojca i syna poraził prąd. Wypadek na polu

Wczoraj, w Błażejowicach (wieś w powiecie gliwickim), tuż przed godziną 15, podczas wykonywania prac polowych doszło do groźnego wypadku, w wyniku którego ucierpieli ojciec wraz z synem.

Mężczyźni ścinając zboże przy użyciu kombajnu, w pewnym momencie zatrzymali się pod linią wysokiego napięcia i zeszli z pojazdu. W tym czasie nastąpiło elektryczne wyładowanie łukowe porażając kierowcę pojazdu i nastoletniego syna. Pięćdziesięciolatek został przetransportowany do szpitala w Bytomiu, piętnastolatek został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i jest hospitalizowany w Katowicach. Śledczy z komisariatu policji w Pyskowicach badają okoliczności wydarzenia.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
5 lat temu

Ten wypadek oznacza, że ta linia elektryczna jest zbyt nisko zawieszona. Kombajn jest wysoki, więc ci ludzie byli dostatecznie blisko przewodów, aby przeskoczyla iskra i ich poraziła. Właściciel liniii powinien ją stanowczo podnieść, trzeba też zmienić odpowiednie normy, bo trudno żądac, żeby rolnicy kosili zboże snopowiązałkami.

Momo
Momo
5 lat temu

To już chyba dziesiąta wersja jaką słyszałem każda inna a prawdy się chyba nikt nie dowie. Szkoda ludzi a przy każdej pracy trzeba choć trochę pomyśleć.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI