Omijaj korki w Gliwicach. Wystarczy włączyć nawigację

Jeśli korzystasz z nawigacji Google i Waze, możesz już na bieżąco śledzić to, co aktualnie dzieje się na drogach Gliwic.

To spore ułatwienie dla kierowców jest efektem przystąpienia Miasta Gliwice do międzynarodowego programu wymiany danych w ramach programu Waze Connected Citizens.

– Dzięki współpracy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach z firmą Waze, informacje o odcinkach dróg objętych utrudnieniami spowodowanymi np. budową czy remontami dróg, a także tymi, które związane są z organizacją różnego rodzaju imprez sportowych, wymagających zajęcia pasa drogowego, są za pośrednictwem aplikacji Waze dodawane do Google Maps. To spore ułatwienie dla tych, którzy poruszają się po Gliwicach, korzystając z nawigacji – podkreśla Jadwiga Jagiełlo-Stiborska, rzecznik prasowy ZDM-u.

Program stworzony przez Google, współpracujący z aplikacją mobilną Waze, opiera się o bezpłatną wymianę danych dotyczących ruchu drogowego. Są one przekazywane w czasie rzeczywistym, a korzystający z nawigacji Google i Waze mogą na bieżąco śledzić to, co dzieje się na drogach Gliwic.

– To także duża korzyść dla środowiska. Wiedząc z nawigacji o utrudnieniach, można ominąć je bez stania w korkach i zmniejszyć tym samym zanieczyszczenie powietrza spalinami – zauważa rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

MSI

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI