r e k l a m a


Orkiestry dęte i mażoretki przeszły przez miasto

3 maja na placu Krakowskim zagrały orkiestry dęte. Mimo niesprzyjającej pogody gliwiczanie chętnie uczestniczyli w wydarzeniu.

Orkiestry wraz z mażoretkami najpierw przeszły przez miasto. Wystąpiła utytułowana Orkiestra Dęta Ochotniczych Straży Pożarnych w Konopiskach, która rozpoczęła działalność w latach dwudziestych ubiegłego wieku. W ostatnich czasach czterokrotnie trafiała na podium Ogólnopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych, zdobywając także Grand Prix. Zespół tworzy 45 muzyków, którym przewodzi kapelmistrz Tomasz Hadrian. Orkiestrze towarzyszy grupa mażoretek „Szyk” kierowana przez Magdę Chętkowską.

Na Placu Krakowskim zaprezentowała się także 35-osobowa Bialska Młodzieżowa Orkiestra Dęta utworzona w 1991 roku, a prowadzona przez Andrzeja Weinkopfa. Grupa występuje z powodzeniem na różnych festiwalach i przeglądach, współpracuje stale z orkiestrami z Niemiec i Czech, a towarzyszą jej mażoretki prowadzone przez Karolinę Dreszer.

W Gliwicach zagrała również Młodzieżowa Orkiestra Dęta Leśnica z kapelmistrzem Klaudiuszem Lasoniem. Powstała w nawiązaniu do wieloletniej tradycji istnienia orkiestr dętych na Ziemi Leśnickiej jako Orkiestra Dęta Publicznej Szkoły Muzycznej. Ma na swoim koncie m.in. zwycięstwo w Konkursie Orkiestr Szkół Muzycznych w Będzinie oraz Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Euro Musikstage Bosel.

Zobacz zdjęcia

fot. Anna Kalamala

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI