r e k l a m a

spot_imgspot_img

Oszczędności po gliwicku. Reklama Gliwic na autobusach

Prezydent Gliwic, Adam Neumann, bez ustanku przekonuje, że musimy oszczędzać. Według niego, przez „Polski Ład” Gliwice stracą sporo pieniędzy. Zrezygnowano z ozdób świątecznych, z miejskiego sylwestra, w wielu sektorach cięte są wydatki na ważne sprawy. Tymczasem wydaje pieniądze na reklamę na autobusach.

115 tysięcy złotych zapłacą gliwiczanie za reklamę Gliwic na autobusach z Gliwic… Tyle zainkasuje miejska spółka, czyli Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej.

Oklejone autobusy jeżdżą po mieście od lat. Promowały Arenę, stadion, a ostatnio tężnię. W 2018 roku zapłacono za to 99 tys. zł, w 2019 roku 101 tys, w 2020 r. 104 tys. zł, a w 2022 r. 114 tysięcy. Dodatkowo trzeba wydać pieniądze na oklejenie – materiał i tzw. robociznę.

Reklamy Gliwic na autobusach z Gliwic pojawią się na 10 pojazdach.

Na koniec pozostaje pytanie: czy władze Gliwic powinny decydować się na promocję na autobusach, skoro mówią o koniecznych cięciach budżetowych? Czy nie lepiej byłoby wydać te środki na rzeczy bardziej potrzebne mieszkańcom? A może chodziło o „zastrzyk gotówki” dla miejskiej spółki?

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
1 rok temu

zastrzyk?
Za te pieniądze co najwyżej można pomalować jeden przydrożny Krzyż, tylko pomalować

John.
John.
1 rok temu

„Środki na potrzebny mieszkańców” no jak redakcja może w ogóle coś takiego sugerować! Mieszkańcy powinni się cieszyć, że mogą mieszkać w takim funfastycznym mieście, wiecej im do szczęścia nie potrzeba!

Pomyśl
Pomyśl
1 rok temu

Zawsze mógł zawrzeć umowę na promocję miasta z jakąś gazetą online, prawda?

Jola lojalna
Jola lojalna
1 rok temu
Reply to  Pomyśl

przecież większość gliwickich portali bierze kasę z UM i sieją propagandę. najbardziej oburzająca jest umowa z synem prezydenta Neumanna ROBERTEM NEUMANN na robienie zdjęć z drona za kilka tysięcy złotych. czy to już nepotyzm?

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI