spot_img


Oto nowy szef gliwickiej policji

Dzisiaj funkcję Komendanta Miejskiego Policji w Gliwicach przejął insp. Dariusz Augustyniak, dotychczasowy komendant w Piekarach Śląskich.

Wcześniej Augustyniak był szefem katowickiej policji. W 2013 przeniesiono go do Piekar Śląskich. Nowy komendant w policji służy od 1991 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

O godzinie 8.00 w Komendzie Miejskiej Policji w Gliwicach odbyła się uroczystość przekazania jednostki. Poprzednik nowego komendanta, insp. Krzysztof Sowula przeszedł w stan spoczynku. Jednostkę nowemu komendantowi przekazał mł. Insp. Mariusz Luszawski – zastępca komendanta miejskiego.

Decyzję o przekazaniu KMP Gliwice wręczył Komendant Wojewódzkiego nadinsp. Jarosław Szymczyk. W uroczystym wprowadzeniu nowego szefa udział wzięli komendanci komisariatów, naczelnicy wydziałów i kierownicy komórek organizacyjnych KMP w Gliwicach. Byli też goście – przedtawiciele miast i gmin powiatu, kierownictwo prokuratur rejonowych, aresztu śledczego, jednostek wojskowych, straży miejskich i podmiotów na co dzień wspoółpracujących z gliwicką policją.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI