Oznakuj swój rower za darmo

Straż Miejska w Gliwicach wznawia akcję bezpłatnego znakowania rowerów.

Akcja rozpocznie się 4 maja, a potrwa do września. Znakowanie będzie wykonywane specjalnym numeratorem w formie kodu składającego się z numeracji literowo-cyfrowej. Każdy właściciel oznaczonego roweru otrzyma bezpłatna naklejkę informującą o dokonanym oznakowaniu oraz dodatkowy element odblaskowy.

Jed­nocześnie prowad­zony jest rejestr oznakowanych row­erów, na pod­stawie którego można ustalić typ, markę, numer fab­ryczny a także dane osobowe właściciela.

Znakowanie row­erów prowad­zone będzie w każdą środę w siedz­i­bie Komendy Straży Miejskiej w Gliwicach przy ulicy Bolesława Śmiałego 2a w godz­i­nach 18 do 20.

Osoby zain­tere­sowane znakowaniem powinny posi­adać przy sobie dowód tożsamości (osoby niepełno­let­nie legi­t­y­macje szkolną) oraz doku­menty świad­czące o włas­ności roweru zaw­ier­a­jące jego numer fabryczny.

(SM Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
blixia
blixia
12 lat temu

a co z rowerami kupionymi za granicą?? ja kupiłem swój rower w holandii od osoby prywatnej i nie mam żadnego paragonu, rachunku…. czy to znaczy że ja nie mam prawa oznakować swojego roweru??

gussiolek
gussiolek
12 lat temu
Reply to  blixia

Słuszna uwaga. Chociaż wydaje mi się że osoba sprzedająca tobie ten rower powinna dołączyć taki dokument.

tomcio
tomcio
12 lat temu
Reply to  blixia

no niestety raczej nie! jeżeli byłoby inaczej, mógłbym skubnąć komuś rower, szybko czwartego maja podjechać pod komendę i podbić ten rower jako swój. bez urazy ale nie miałoby to większego sensu i powinieneś się tego domyślić. przy zakupie używanych należy się zwrócić o dowód zakupu aby mieć pewność czy nie kupujesz już trefnego bika – tego nie chce ani kupujący, a co dopiero właściciel roweru.
pozdrower
(wybaczcie moderatorzy, że nie dałem od razu opcji 'odpowiedz’)

Mag
Mag
12 lat temu

A jeśli mój rower ma 19 lat i dowód zakupu zginął już w mrokach historii??

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI