r e k l a m a

spot_imgspot_img

Paczka dla kombatanta z Kresów Wschodnich

Na Kresach Wschodnich w różnych, często trudnych warunkach, żyje około 100 polskich kombatantów. W okresie świątecznym Stowarzyszenie ODRA – NIEMEN przygotowuje dla nich paczki. Pomóc może każdy.

Zbiórka trwa od 1 do 31 grudnia. Paczki z żywnością długoterminową, kartkami świątecznymi i zniczami można m.in. dostarczać do Korova Burger Bar na ulicy Kaczyniec 15, a w przypadku braku możliwości dostarczenia darów prosimy o kontakt z koordynatorem.

– Poprzez organizację paczek pragniemy wyrazić solidarność z rodakami mieszkającymi na Kresach Wschodnich, pokazać im, że Polacy o nich pamiętają, nie są obojętni na ich los. To oni walczyli za wolność naszej Ojczyzny i tylko przez koleje losów i przebywanie do 1956 roku w łagrach stalinowskich pozostali po wojnie za wschodnią granicą naszego kraju – tłumaczy Daniel Porębski, prezes Stowarzyszenia Tradycji Konspiracyjnego Wojska Polskiego.

W ubiegłym roku tylko w Gliwicach udało się zebrać 800 kg żywności, którą specjalny konwój zawiózł w okolice Lwowa, Żytomierza i Stanisławowa oraz na Litwę.

Akcja organizowana jest w ramach projektu RODACY – BOHATEROM. Koordynatorem zbiórki na terenie Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego jest Stowarzyszenie Tradycji Konspiracyjnego Wojska Polskiego.

W tym roku dary trafią do Kresowiaków mieszkających na terenach Litwy i Łotwy.

Więcej informacji na temat akcji, miejsc gdzie można dostarczać dary oraz spis produktów, które należy włożyć do paczki, można znaleźć na stronie http://www.konspiracyjnewojskopolskie.pl.

– Zachęcamy również do organizowania zbiórek w swoich miejscach pracy, szkołach lub parafiach. Jesteśmy dostępni pod nr. tel 514-18-17-29, udzielimy wszelkich wyjaśnień. Wystarczy zostawić wiadomość sms – zachęcają organizatorzy w rozmowie z Miejskim Serwisem Informacyjnym Gliwice.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI