Mieszkańcy zgłosili straży miejskiej, że dusi ich gęsty, czarny dym.
Dyżurny na miejsce wysłał patrol. Okazało się, że na niezabudowanym terenie przy ulicy Pszczyńskiej strażnicy zastali mężczyznę palącego opony. Wobec sprawcy wykroczenia, który naruszył artykuł 191 Ustawy o odpadach strażnicy podjęli czynności służbowe i ukarali go mandatem karnym w wysokości 200 zł.
Przypominamy, że:
Zgodnie z art. 191. Ustawy o odpadach
Kto, wbrew przepisowi art. 155, termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu albo grzywny.




5000 zł
Zawsze mnie to dziwi
Opony czy liście (bio odpady) odbierane są w ramach Umowy za miesięczną opłatę a ludzie i tak to palą ??
Na Rybnickiej działa Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów, gdzie za darmo można zostawić np. opony. Ale po co zawieźć, lepiej truć sąsiadów.
Za 200zl kary będzie palił i tak dalej bo mu taniej wyjdzie niż opał
Ale on, z tego co przeczytałem, palił opon jako opał, tylko miał takie widzimisie.
Wysokie kary za to powinny być!!!!!
5 zł mandat
Kolę zrobił interes, bo tona węgla 700zł 😀 😀
Na mózg mu padło?
Pewnie złomiarz, który chciał parę drutów z tych opon wydobyć.