spot_img


Palmiarnia przejdzie modernizację. Rośliny będzie widać z zewnątrz

Miejski Zarząd Usług Komunalnych przeprowadził przetarg na modernizację elewacji Palmiarni Miejskiej w Gliwicach.

Przedmiotem zamówienia była modernizacja elewacji pawilonu roślin użytkowych. Zamówienie obejmuje wymianę wszystkich paneli ściennych z Vitrolitu na panele z poliwęglanu oraz na elewację ze szkła (od strony parku Chopina), modernizację łączników, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, a także modernizację drabin, pomostów technicznych i renowację cokołu.

Dzięki przeszklonej elewacji, rośliny znajdujące się wewnątrz obiektu, zyskają większą dawkę światła, a miłośnicy parku Chopina dodatkowy widok na piękne rośliny znajdujące się w środku Palmiarni.

Z myślą o zwiedzających Palmiarnię, Miejski Zarząd Usług Komunalnych zaplanował prace w czasie corocznej przerwy technicznej. Wykonawca wyłoniony z przetargu, rozpocznie prace remontowe 25 czerwca. W tym samym czasie odbędą się pozostałe mniejsze i większe remonty. Rośliny „zamieszkałe” w Palmiarni również poddane zostaną zabiegom pielęgnacyjnym. Nie wszystkie prace można wykonać w ciągu roku kiedy z pogoda bywa rożnie. Okres letni to odpowiedni moment ponieważ część roślin może opuścić na chwilę ogrzewane pawilony Palmiarni.

Modernizacja Palmiarni Miejskiej będzie w całości sfinansowana z budżetu Miasta Gliwice.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI