r e k l a m a


Park Chrobrego pięknieje. Inwestycja robi wrażenie

Trwają intensywne prace przy modernizacji parku Chrobrego. Do zakończenia inwestycji jeszcze daleko, ale pojawiły się już pierwsze efektowne rozwiązania – informuje urząd miejski w Gliwicach.

Po zakończeniu modernizacji park Chrobrego stanie się bardzo atrakcyjną zieloną przestrzenią zarówno dla młodszych, jaki starszych. Pojawi się podniebna deskorolka, nowy plac zabaw, jedna z większych w mieście siłowni pod chmurką, boisko do gry w bule i disc golfa, domki dla ptaków i hotele dla owadów, ścieżka zdrowia, „rodeo” i karuzela, odnowione alejki, nowe oświetlenie. Będzie to jedno z bardziej atrakcyjnych miejsc relaksu i aktywnego wypoczynku. – gości będą witały „witacze” z żelbetonowych płyt z napisem Park Chrobrego. Obecnie w parku trwają prace związane z przebudową granitowych alejek z zatoczkami na ławki i oświetleniem, na placu zabaw pojawiła się pierwsza atrakcja – ogromne linarium.

– Idąc w głąb parku, zauważyć można powstające fundamenty pod podesty wypoczynkowe oraz kształtujący się teren pod siłownię zewnętrzną. Wszystko to zaledwie około 25% całości zaplanowanych prac. Przed nami jeszcze między innymi wykonanie boiska do gry w bule i discgolfa, ścieżka zdrowia, plac dla młodzieży z „rodeo”, podniebną deskorolką i karuzelą oraz wszystkie nasadzenia – wylicza Iwona Janik, rzecznik Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem modernizacja największego gliwickiego parku zakończy się w drugiej połowie 2018 r.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI