r e k l a m a

spot_imgspot_img

Park sensoryczny gotowy. Sprawdź, kiedy go otwierają

Szumiące rury, armata powietrzna, organy rurowe, anteny paraboliczne, gongi.

To tylko niektóre z dziesięciu interaktywnych urządzeń sensorycznego parku doświadczeń, które stoją już na terenie gliwickiej Radiostacji przy ul. Tarnogórskiej – informuje urząd miejski.

Oficjalne otwarcie parku już 21 października. Warto zarezerwować sobie czas tego dnia – atrakcją otwarcia będzie dźwiękowo-świetlne show.

Radiostacja cieszy się niesłabnącą popularnością wśród gliwiczan i turystów, ale teraz teren przy ul. Tarnogórskiej i Lublinieckiej będzie odwiedzany jeszcze chętniej. Z pewnością przyczyni się do tego park sensoryczny – na powierzchni 2,5 tys. m2 powstała przestrzeń, w której będzie można zapoznać się z różnymi aspektami dźwięku. Wszystko za sprawą urządzeń akustycznych, które za pomocą dotyku przeniosą nas w świat dźwięku, m.in. ksylofonu, organów rurowych, anteny parabolicznej i gongów, służących do testowania zjawisk fizycznych, przede wszystkim fali dźwiękowej. Dodatkową atrakcją jest symulator operatora kamery, który umożliwia naziemne sterowanie kamerą umieszczoną na maszcie Radiostacji, oraz obiekty wykorzystujące technologię rozszerzonej rzeczywistości, które po zeskanowaniu specjalnego kodu „ożywają” na ekranie smartfona. Z nowej atrakcji będzie można korzystać przez cały rok w godzinach otwarcia terenu Radiostacji. Park sensoryczny będzie dostępny dla odwiedzających już od połowy października. Natomiast uroczyste otwarcie nastąpi 21 października w godzinach wieczornych. Inwestorem projektu jest Miasto Gliwice.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI