Paweł Gabara złożył rezygnację. Będzie nowy dyrektor teatru

Wieloletni dyrektor Gliwickiego Teatru Muzycznego złożył rezygnację.

„Czasami przychodzi taki moment w życiu, że należy powiedzieć: stop. Ja właśnie tak zrobiłem. Przez kilkanaście lat oddawałem Gliwickiemu Teatrowi Muzycznemu moje serce, doświadczenie, pasję i czas”.

„Pracowałem 7 dni w tygodniu, nawet w czasie urlopu załatwiając sprawy służbowe, ponieważ dyrektor tak dużego teatru nie może sobie pozwolić na pełny odpoczynek i wyłączenie telefonu. 35 lat przepracowałem w wielu teatrach na Śląsku, od Sosnowca, Będzina, Chorzowa i Katowic po Gliwice, Zabrze i Czeski Cieszyn. Przez 25 lat wykładałem na Uniwersytecie Śląskim. Moi wychowankowie Studium Aktorskiego przy Teatrze Dzieci Zagłębia pracują w wielu teatrach w Polsce. Przez 17 lat mojej dyrekcji w Gliwicach zostały przygotowane polskie prapremiery wspaniałych musicali. Teatr występował na wielu festiwalach, otrzymywał Złote Maski za spektakle roku. Minister Kultury uhonorował mnie Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, a Loża Katowicka BCC – statuetką Cezara Śląskiego Biznesu. Teraz nadchodzi czas na pożegnanie się z Gliwickim Teatrem Muzycznym. Przygotowujemy polską prapremierę musicalu „Rodzina Addamsów”. Widzowie będą mogli oglądać to przedstawienie od marca. Potem jeszcze wspólnie będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Teatru…” – napisał na stronie GTM Paweł Gabara.

– Dziękuję wszystkim, którzy przez te lata mnie wspierali: współpracownikom, artystom i dziennikarzom. Szczególne podziękowania kieruję w stronę wspaniałej publiczności – dodaje Gabara.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI