spot_imgspot_img


PCC Intermodal wyda 26,5 mln zł na Gliwice

Spółka podpisała umowę ze Śląskim Centrum Logistyki przedłużającą dzierżawę kontenerowego terminala w Gliwicach na kolejne 30 lat.

Spółka PCC Intermodal S.A. operuje na Terminalu Gliwice od sierpnia 2011 roku. W ramach strategii rozwoju, firma planuje modernizację obiektu. Wartość podpisanej umowy to 26,5 mln zł. Po modernizacji terminal docelowo ma mieć powierzchnię operacyjna o wielkości 50 tys. mkw., powierzchnia składowa ma mieścić 2,9 tys. standardowych kontenerów. Terminal ma być wyposażony w cztery tory kolejowe, każdy o długości 600 metrów, 40 przyłączy prądu, parking dla ciężarówek na ok. 50 miejsc parkingowych.

Terminal Gliwice jest ważnym ogniwem w sieci połączeń PCC Intermodal. Umożliwia on organizację regularnych dostaw kontenerów w bardzo istotnym gospodarczo regionie kraju, jakim jest Górny Śląsk, ponadto obiekt gwarantuje sprawną obsługę ładunków kontenerowych w korytarzu północ-południe.

(źródło: parkiet.com)

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Haker
Haker
10 lat temu

Moze to głupio pytać, ale na czym dokładnie polega praca w takim Terminalu? Czy to jest tylko punkt przeładunkowy czy coś więcej?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI