Hala Podium zostanie wybudowana (TV)

Na dzisiejszej konferencji prasowej Zygmunt Frankiewicz poinformował, że w związku z wynikami konsultacji miasto będzie kontynuować przygotowania do budowy hali.

Podpisano oczekującą na decyzję umowę kredytową z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Przetarg na wykonawcę „Podium” zostanie rozstrzygnięty na przełomie stycznia i lutego. Prezydent Frankiewicz dodał również, że miasto nie rezygnuje ze starań o unijne dofinansowanie projektu. „Podium ma znaczenie dla całego województwa, dlatego powinno być budowane również z udziałem regionalnych środków unijnych. Umowa o dofinansowanie hali obowiązuje i nie widzimy powodów aby ją rozwiązywać”. Zgodnie z umową wykonawca wyłoniony w przetargu będzie miał 27 miesięcy na budowę hali.

Pierwszych widzów „Podium” przyjmie zatem w połowie 2015 r.

Po przeliczeniu ankiet odnotowano następujące wyniki:

liczba mieszkańców uprawnionych do udziału w konsultacjach: 156203
liczba ankiet wyjętych z urn: 9242
liczba ankiet prawidłowo wypełnionych: 9175
liczba ankiet nieważnych: 67
liczba głosów na TAK: 5664
liczba głosów na NIE: 3511
Udział w konsultacjach wzięło 5,92% uprawnionych, 61,73% uczestników konsultacji poparło budowę hali „Podium”, 38,27% było przeciw.

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2012_12/20121217_podium.flv” /]
Realizacja: Łukasz Fedorczyk
 

Łączny koszt konsultacji wyniósł niespełna 72 tys. zł, z tego koszt wydruku i dystrybucji listu 35 tys. zł, niespełna 30 tys. zł wydano na pozostałe działania informacyjne.

Zobacz też: Jakie inwestycje może zablokować budowa Podium? (TV)

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leon
Leon
9 lat temu

No to można zacząć rozbierać SPODEK.
To dla Śląska i Gliwic dobra nowina.
Będzie DTŚ-ka, Bedzie PODIUM.
Ja się cieszę.

tomek
tomek
9 lat temu

Ja jakoś jestem przekonany, że Frankiewiczowi uda się „wydrzeć z gardła” Komisji Europejskiej tą obiecana dotację. Wtedy za Podium zapłacimy grosze.
W każdym razie trzymam kciuki Panie Prezydencie.

Anonimowo
9 lat temu

idealna wiadomość na koniec tego paskudnego dnia! także w 2016 mistrzostwa eurpy w siatkówce w GLIWICACH!!!!! brawo ZF!

gliwice
gliwice
9 lat temu

I dlatego UNIA EUROPEJSKA się nie zgodziła na dofinansowanie budowy podium bo dlatego że KATOWICE by miały konkurenta na organizowanie impres i dzięki panu FRANKIEWICZOWI możemy się cieszyć z tego że mogą być w Gliwicach mistrzostwa ŚWIATA W PIŁCE RĘCZNEJ CZY SIATKÓWCE BRAWO FRANKIEWICZ i tak dalej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gliwiczanka
Gliwiczanka
9 lat temu

Fantastyczna wiadomość! Aby się bogacić, trzeba inwestować i się rozwijać, a nie tylko konsumować to co się ma i narzekać, że ma się coraz mniej.

Anonimowo
9 lat temu
Reply to  Gliwiczanka

ale przecież to właśnie konsumpcja.

cliper
cliper
9 lat temu

cieszę się z faktu iż za moich czasów powstanie w mieście coś z czego inni mieszkańcy będą dumni przez kolejne pokolenia-gratulacje dla władz i wszystkich mieszkańcom Gliwic

Elila
Elila
9 lat temu

Miejmy nadzieję, że już za parę chwil odbierzemy Zabrzu i Katowicom fajne koncerty i inne ważne imprezy sportowe. Ale się cieszę strasznie!!! Teraz tylko czekać oczywiście na zaśmiecanie forum złośliwymi komentarzami.

Anonimowo
9 lat temu

idealnie 🙂

stop POlszewikom
stop POlszewikom
9 lat temu

Nie wierzę że powtsanie bez problemów bo pewnie nasze radne POlszewiki będą blokowac i przeszkadzać Frankiewiczowi w tym.

Adam
Adam
9 lat temu

Super wiadomość. Wreszcie znikną ohydne chaszcze z centrum miasta i sąsiedztwa renomowanej wyższej uczelni technicznej.

gość
gość
9 lat temu

Szok klapa roku 🙂 Podobno musi być impreza dziennie żeby się to utrzymało..już to widzę 🙂 Dodam że na Jasnej w Gl też budują hale. Ciekawe co tym razem F będzie z tego miał..

yotoyo
yotoyo
9 lat temu
Reply to  gość

Zyski to mają hale głównie w USA i Kanadzie, i jakoś nie ma tam codziennie imprez. Poza tym jak nie zaryzykujesz to nie zyskasz, więc może warto? Podobno niby na halę jest podpisany kredyt na bardzo dobrych warunkach w banku europejskim, może hala da nie mały impuls miastu taki jak dała strefa. Pożyjemy zobaczymy, pocieszające jest to że nas (Gliwiczan) nadal stać na taką „zabawkę” w przeciwieństwie do większości miast w PL, które są zadłużone do granic możliwości, lub jak w przypadku Zabrza robi się ciekawe zabiegi księgowe, żeby udało się postawić trzy trybuny i to te tańsze. Zabieg jest… Czytaj więcej »

niedowiarek
niedowiarek
9 lat temu
Reply to  yotoyo

Podobno niby na halę jest podpisany kredyt na bardzo dobrych warunkach w banku europejski . Szkoda , że nie podano szczegółów , chyba że to tajemnica handlowa . Ciekawe czy prezydent Frankiewicz , też będzie miastu wciskał ciemnotę jak prezydent Wrocławia Dutkiewicza , że wrocławski stadion jako jedyny przynosi zysku przy faktycznej stracie 10.000.000 za ten rok , że Gliwice zyskają na tej inwestycji Czy ktoś przedstawił biznes plan tej inwestycji ??? ile miasto na tym ma zarobić , rocznie czy tez w ciągu dekady ? A może obieca ,że własnych pieniędzy pokryje deficyt tej inwestycji ? miło by usłyszeć… Czytaj więcej »

gliwiczanin
gliwiczanin
9 lat temu

Kiedy zostanie przedstawiona koncepcja infrastruktury drogowej wokół Podium?

gLIWICKIEprzestworza
gLIWICKIEprzestworza
9 lat temu

Cóż za dziwny zbieg okoliczności, że wszystkie posty są na tak!!!
A ja jestem na NIE i uważam się za oszukanego mieszkańca przez prezydenta, tym bardziej, iż umowa kredytowa na sfinasowanie tego pomnika pamięci obecnej władzy została już dawno klepnięta i bez względu na wynik PSEUDO konsultacji ( ogłoszonych, czy nazwanych nie zgodnie ze statutem miasta)i tak zamiar był jeden – nie dać się nikomu i spełnić swój kaprys.

Pozdrawiam wszystkich realistów – będziemy mięli podium i astronomiczne podatki i ciekawe co jeszcze czeka nas w ciągu najbliższych dwóch lat owych cudownych i demokratycznie obronionych rządów.

Wazelina
Wazelina
9 lat temu

Ręce spuchły od klaskania, więc dla zapomnienia od tych pożal się komentarzy pół litra chyba za mało.

luft
luft
9 lat temu

Koniec pijaństwa chamstwa sexu przy krzakach i okrutnie wyglądającego miejsca ja już zapraszam jeżeli nie uda się wygrać organizacji choćby jednego meczu mistrzostw , wszystkie reprezentacje siatkówki do stworzenia sobie w Gliwicach bazy treningowej .Brawo Franek w końcu mądra decyzja stawiajmy na rozwój. Strefa też miała być przekleństwem a tysiące z nas zarabia tam na chleb niech Katowice sobie remontują univerek .Nowe podium .Nowe miejsca pracy .nowe wydarzenia sportowe koncerty kabarety gale boksu itp.

piotr p
piotr p
9 lat temu

Jestem za budową hali.

Jager
Jager
9 lat temu

Bez sensu Gliwice to zaścianek kraju i Europy mające wielkomiejskie zapędy ,nadal brud i zanieczyszczone powietrze ,kto tu przyjeżdża i po co? ani to turystyczne miasto ani ładne ,odrapane elewacje ,ciekawe kto tu ze sportowców czy artystów będzie chciał przyjechać ,nobilitacja to dla niego na pewno nie będzie.Jak mówi przysłowie z g..bicza nie ukręcisz.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI