r e k l a m a


Pendolino odjechało z Gliwic

Od 13 grudnia Pendolino rozpoczęło regularne kursy z Gliwic. Do Warszawy odjeżdża z naszej stacji o godz. 5.10.

Natomiast o godz. 10.19 kursuje z Gliwic do Gdyni – przez Warszawę. Warto dodać, że od wczoraj obowiązuje nowy rozkład jazdy.
Oprócz linii pomiędzy Warszawą a Trójmiastem, Katowicami, Wrocławiem i Krakowem, pociągi te kursują również na trasach: do Rzeszowa, Bielska-Białej i Gliwic.

Wraz z nowym rozkładem jazdy skrócił się czas podróży pociągami na kilkudziesięciu trasach w całej Polsce. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – zarządca infrastruktury kolejowej – w 2015 roku zmodernizowały lub wyremontowały ponad 800 km torów. Dzięki pracom remontowym wykonanym przez PKP Polskie Linie Kolejowe, które dotyczyły wymiany toru i sieci trakcyjnej pociągi przyśpieszyły z 30-50 km/h do 100 km/h na trasie z Gliwic.

Na pasażerów czekają też atrakcyjne oferty. Warto zaplanować podróż z wyprzedzeniem – podróżni, którzy kupią bilet wcześniej, skorzystają z oferty Super Promo, czyli puli najtańszych biletów na połączenia ekspresowe. Dzięki temu za podróż z Gliwic i Katowic do Warszawy podróżni zapłacą 49 zł, a z Bielska Białej – 59 zł. Z kolei za przejazd do Trójmiasta pasażerowie z Katowic zapłacą 98 zł, z Gliwic – 99 zł, a z Bielska-Białej – 100 zł. W związku z wydłużeniem trasy Pendolino ceny za przejazd pociągiem EIP z Katowic do Gliwic czy Bielska-Białej zaczynają się już od 29 zł. Od cen biletów honorowane są także ulgi ustawowe, dzięki którym mniej za bilet zapłacą także np. studenci i uczniowie.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zajaczkowski A*
Zajaczkowski A*
8 lat temu

No, ale nie powinno to chyba stanowić problemu, by informację zilustrować prawdziwym, gliwickim zdjęciem?

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI