r e k l a m a
spot_imgspot_img

Pewna wyjazdowa wygrana SPR Sośnica w Jarosławiu

Szczypiornistki SPR Sośnicy Gliwice pewnie wygrywają wyjazdowe spotkanie z TS MKS San Jarosław 30:20 (14:8).

Pewne siebie gliwiczanki od pierwszych minut pokazały że przyjechały po 3 punkty i po czterech minutach gry prowadziły już 3:0. Przez pierwszą połowę systematycznie zwiększały przewagę do 24 minuty odskakując na siedem bramek 12:5 dzięki skutecznym rzutom Wyrzychowskiej (6 bramek). W obronie brylowała Patrycja Wróbel wspierana przez młode debiutantki Łukaszewicz i Smodis, które zaliczyły pierwsze trafienia w lidze co pozwoliło nieco odetchnąć doświadczonym zawodniczkom.Wynik pierwszej połowy celnymi rzutami ustalił duet Walentyńska – Zalewska 14:8.

Druga połowa spotkania to spokojne kontrolowanie wyniku z udziałem doświadczonych skrzydłowych Golec i Walus które skutecznie wykorzystywały kontrataki wyprowadzane po błędach gospodyń z Jarosławia oraz dobrych interwencjach bramkarek Wróbel i Zizulewskiej. Kontrolowana gra w przewadze pozwoliła trenerce Marcie Piorun na wprowadzanie nowych wariantów taktycznych z udziałem kolejnych juniorek Powyszyńską, Markowską, Zalewską kierowanych przez doświadczone rozgrywające Paulinę Kostrzewską i Katarzynę Wyrzychowską.

W ostatniej minucie spotkania cztery celne rzuty z rzędu Walus i Wyrzychowskiej przypieczętowały zasłużoną wygraną gliwiczanek 30:20.

Kolejne ligowe spotkanie za dwa tygodnie 16.03 gdzie w Gliwicach podejmować będziemy WKPR Wesoła Warszawa.