Pewne zwycięstwo w rewanżu z Otmętem

W przedostatnim meczu rundy rewanżowej I ligi piłki ręcznej kobiet drużyna Sośnicy Gliwice grając bardzo ambitnie i skutecznie pokonała na wyjeździe zespół KS Otmęt Krapkowice 36:32 (20:15).

Gospodynie z Krapkowic wykazały duże zaangażowanie, walkę, nawet dość agresywną, szczególnie w drugiej połowie spotkania, ale to było za mało, aby pokonać dobrze dysponowane w tym dniu gliwiczanki. Tym bardziej, że zespół Otmętu większość bramek zdobył z rzutów karnych.

Już w pierwszej minucie Sośnica dzięki celnemu rzutowi Walus zdobyła pierwszą bramkę, by w piątej prowadzić 4:0. Chwile później rzut karny dla Otmętu efektownie obroniła Wróbel.W 15 minucie Sośnica prowadziła 13:5, co miało być najlepszym potwierdzeniem kto w tym spotkaniu jest faworytem i walczy o efektowne oraz zdecydowane zwycięstwo.Zawodniczki Sośnicy wykorzystując błędy w defensywie Otmętu przeprowadzały skuteczne ataki, przede wszystkim WYRZYCHOWSKA, która w sumie zdobyła 9 bramek, a po 6 trafień Kostrzewska i Golec. Przez cały mecz Sośnica kontrolowała grę i ani razu nie oddała prowadzenia, aczkolwiek w drugiej części meczu były momenty, że wynik wskazywał różnicę tylko dwóch bramek. Jednak w ostatnich minutach dzięki szybkim i skutecznym kontratakom Wyrzychowskiej, Reichel i Olejarczyk Sośnica jednoznacznie udowodniła, który zespół jest w tym meczu lepszy.Należy – nie tylko dla statystyki – podkreślić, że jest to już szóste zwycięstwo Sośnicy na siedem meczów, kiedy zespół objęła trenerka Marta Piorun.Czy będzie również siódme zwycięstwo w ostatnim meczu sezonu 2018/19 z zdecydowanym liderem I ligi grupy B drużyną SPR JKS Jarosław, który zostanie rozegrany w dniu 1 maja (środa) o godz. 16.30 w Hali Sportowej w Sośnicy.
Skład SPR : Wróbel / Zizulewska
Waletyńska, Pytlos 1, Walus 2, Powyszyńska, Zalewska, Kostrzewska 6, Smodis 1, Olejarczyk 5, Frątczak 2, Markiewicz 3, Reichel 1, Zwolenik, Wyrzychowska 9, Golec 6
Trener: Marta Piorun, Andrzej Wójcik