r e k l a m a


Piast Gliwice ma nowego dyrektora sportowego

W poniedziałek Jacek Bednarz został ogłoszony nowym dyrektorem sportowym Piasta Gliwice.

– Głównym powodem mojej decyzji o przyjęciu propozycji Piasta jest to, że wierzę w zespół – powiedział Bednarz.

– W Gliwicach powstaje bardzo ciekawa grupa ludzi, która jako zespół może dużo osiągnąć. Mam na myśli prezesa, pierwszego trenera i sztab szkoleniowy. Kluczowe jest to, że wszyscy wymienieni oraz ja widzimy potencjał w tej drużynie, która może grać dużo lepiej i może osiągać lepsze wyniki. Moją rolą będzie stymulowanie tego procesu – powiedział dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

Jacek Bednarz to były reprezentant Polski. W kadrze narodowej rozegrał pięć spotkań. Jako piłkarz grał w Ruchu Chorzów, Legii Warszawa i Pogoni Szczecin, gdzie zakończył karierę. Do jego największych piłkarskich sukcesów należy zaliczyć mistrzostwo Polski, dwa Puchary oraz Superpuchar Polski. Na boiskach Ekstraklasy rozegrał łącznie 317 spotkań, w których zdobył 22 bramki. Grał na pozycji obrońcy.

– Lubię pracę w sporcie i znam ją bardzo dobrze. Znam funkcjonowanie klubu od podszewki, dlatego że byłem nie tylko kibicem czy zawodowym piłkarzem, ale także rzecznikiem prasowym, dyrektorem sportowym, wiceprezesem, prezesem, a później pracowałem w spółce, która zarządza rozgrywkami – dodał Jacek Bednarz.

Po zakończeniu piłkarskiej kariery rozpoczął pracę w Legii Warszawa, gdzie pełnił funkcję rzecznika prasowego. Następnie przez pół roku był dyrektorem sportowym stołecznego klubu. W 2007 roku został dyrektorem sportowym Wisły Kraków. Funkcję tę sprawował przez dwa lata. W 2012 roku wrócił do Wisły i objął stanowisko wiceprezesa zarządu Klubu do spraw sportowych. Rok później został prezesem zarządu Wisły Kraków. Na stanowisku zasiadał od kwietnia 2013 do czerwca 2014. Od listopada 2013 do czerwca 2016 był prokurentem w Ruchu Chorzów, skąd przeniósł się do spółki Ekstraklasa, gdzie sprawował funkcję członka zarządu.

– Jacek Bednarz jest w środowisku piłkarskim doskonale znany i nie trzeba go nikomu przedstawiać. Nowy dyrektor sportowy zna sposób funkcjonowania klubu sportowego i właściwie już dziś rozpoczyna pracę w Piaście. Liczymy, że wesprze klub swoją wiedzą oraz doświadczeniem – powiedział Paweł Żelem, prezes Piasta Gliwice.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI