Piast Gliwice nadal nad strefą spadkową

Piast Gliwice ma 12 punktów – czyli tyle samo, ile Korona Kielce, która jest już w strefie spadkowej. Sytuacji w tabeli nie poprawił sobotni remis z Pogonią Szczecin.

W sobotnim spotkaniu Piast Gliwice zremisował na wyjeździe z Pogonią Szczecin 1-1. Bramkę dla gliwiczan zdobył Rauno Sappinen, a dla Portowców trafił Jean Carlos.

Od samego początku meczu akcje przenosiły się raz pod jedną, raz pod drugą bramkę, ale to piłkarze prowadzeni przez Waldemara Fornalika wyszli na prowadzenie. Po kwadransie do siatki trafił Rauno Sappinen, dla którego był to pierwszy gol w barwach Piasta Gliwice. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale w bramce Niebiesko-Czerwonych dobrze dysponowany był Frantisek Plach. Słowak musiał kilkukrotnie interweniować, ale dzięki swoim umiejętnościom i pomocy obramowania bramki, w pierwszej połowie nie dał się pokonać. Portowcy stworzyli sobie więcej okazji, ale to gliwiczanie byli skuteczniejsi i do przerwy prowadzili.

W drugiej połowie sytuacja na boisku nie uległa zmianie. Zawodnicy Pogoni dążyli do remisu, stwarzając sobie sytuacje strzeleckie. Po niespełna kwadransie jedną z nich udało im się wykorzystać, a do siatki trafił Jean Carlos. Niebiesko-Czerwoni probówali tworzyć swoje okazje, ale nie potrafili przejść przed dobrze grajacą defensywę szczecinian. Mimo to, Portowcy chcieli pójść za ciosem i zepchnęli gliwiczan do obrony, tworząc zagrożenie pod bramką Frantiska Placha. Na nic się to jednak zdało i mecz zakończył się remisem 1-1.