r e k l a m a


Piast Gliwice przegrał z Pogonią. Zdjęcia z meczu

Niedzielny mecz zakończył się porażką Piasta Gliwice 0-1. Pogoń, choć przez większą część spotkania zmuszona była do obrony, wykorzystała stały fragment gry, po którym zdobyła bramkę. Jak się później okazało, strzał Alexandra Gorgona dał gościom zwycięstwo.

Odpowiedzialny początek gry zaprezentowały oba zespoły, które cierpliwie budowały swoje akcje w ataku pozycyjnym. Stworzenie sobie sytuacji sprawiało kłopoty, a miało to związek z umiejętnym ustawieniem się formacji na boisku i nie pozostawianiem miejsca na spokojne rozgrywanie podań. Po upływie 15 minut gospodarze podkręcili tempo i zaczęli naciskać na Pogoń. Główne role odgrywali Jakub Świerczok oraz Michał Żyro, którzy napędzali Niebiesko-Czerwonych w ofensywie. Portowcy – zmuszeni do bronieni – przestali być widoczni w działaniach z przodu. Końcowy fragment pierwszej połowy ponownie przyniósł zachowawczy futbol. Każda ze stron chciała uniknąć niepotrzebnego ryzyka, gdzie ewentualny błąd mógł bardzo dużo kosztować. Mimo, iż w pierwszej połowie piłka ani razu nie wpadła do siatki, sympatycy brązowych medalistów mogli być zadowoleni z gry, jaką zaprezentowali podopieczni Waldemara Fornalika. Do nich należała inicjatywa, a także większa determinacja, by otworzyć wynik niedzielnej rywalizacji.

Druga połowa rozpoczęła się od śmiałych ataków Niebiesko-Czerwonych. Szczecinianie przetrwali początkowy napór gospodarzy, co więcej sami wzięli się za ofensywę. Strzał Kucharczyka w słupek był sygnałem ostrzegawczym, a kolejna akcja dała już gościom bramkę. Portowcy, którzy już niejednokrotnie pokazywali, że stałe fragmenty były ich mocną stroną znalazło swoje potwierdzenie także w tym spotkaniu. Po strzale Drygasa i jeszcze delikatnej przebitce Alexandra Gorgona do kapitulacji zmuszony był Frantisek Plach. Podopieczni Waldemara Fornalika starali się odrobić straty i mieli ku temu okazje, lecz zabrakło skuteczności. Jeden stały fragment gry zaważył na wyniku i to Pogoń mogła się cieszyć ze zdobycia trzech punktów.

Zobacz zdjęcia

fot. Adam Ziaja


źródło: Biuro prasowe Piasta Gliwice

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI