r e k l a m a


Uczniowie ruszyli do szkół, a za nimi policja

Dzisiaj kilka tysięcy uczniów z Gliwic i okolic rozpoczęło rok szkolny. O ich bezpieczeństwo w pierwszych dniach i tygodniach nauki zadbają też gliwiccy policjanci.

– Będziemy szczególnie kontrolować drogi i przejścia dla pieszych w rejonie szkół. Ruszają policyjne działania „Inauguracja roku szkolnego i pierwszy tydzień nauki w szkołach” – zapowiadają funkcjonariusze.

Jak co roku, przed placówkami oświatowymi pojawiły się policyjne patrole, by zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych. Funkcjonariusze zareagują na łamanie przepisów, jakich dopuszczą się kierowcy, szczególnie wobec pieszych. Skontrolują stan techniczny oraz wyposażenie pojazdów dowożących uczniów do szkół, sprawdzą stan trzeźwości kierujących. Wyegzekwują obowiązek używania pasów bezpieczeństwa, zwrócą uwagę na sposób przewożenia dzieci. Natomiast najmłodszym uczestnikom ruchu pomogą przejść przez ulicę, tłumacząc, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze. Będą też informować młodych ludzi o zagrożeniach związanych z poruszaniem się po ulicach.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dawid
Dawid
3 lat temu

Zapraszam pod szkołę nr 21 w Sośnicy, wolna amerykanka rodzice parkują na środku skrzyżowania, drogi a nawet na pasach, najchętniej to by wjechali do szkoły.

Andrzej
Andrzej
3 lat temu

A ja zapraszam na ulice Daszyńskiego na wysokości sp9 !! Gdzie uczniowie nie raz niepotrafia przejscbprzez przejście dla pieszych poniewaz rozpedzone auta z góry pędzą jak szalone I nawet nie widza stojących dzieci przed przejściem dla pieszych!!!

Uczeń
Uczeń
3 lat temu

Przydały by się taki kontrole codziennie

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI