r e k l a m a


Piast Gliwice rozpoczął przygotowania do sezonu

W poniedziałek piłkarze i sztab szkoleniowy Piasta Gliwice zakończyli urlopy i rozpoczęli przygotowania do sezonu 2024/25. Podczas pierwszego dnia treningów Niebiesko-Czerwoni pracowali w grupach. Jedna z nich przeszła testy wytrzymałościowe, a druga trenowała na boisku.

Niebiesko-czerwoni wrócili do wspólnych zajęć po trzytygodniowej przerwie i w poniedziałek rano rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Podczas pierwszego dnia zespół podzielony był na dwie grupy. Pierwsza z nich przeszła testy wytrzymałościowe, a druga odbyła jednostkę treningową na boisku.

Taki plan dnia będzie obowiązywał również we wtorek, z kolei w środę odbędzie się pierwszy wspólny trening całego zespołu. Tego dnia drużyna odbędzie również zajęcia na siłowni. W czwartek podopieczni Aleksandara Vukovicia również mają zaplanowane dwie jednostki treningowe. W piątek zespół Piasta odbędzie zajęcia na boisku, a w sobotę zawodników czeka pierwszy sparing. Rywalem Niebiesko-czerwonych będzie Polonia Bytom. Niedziela będzie z kolei dniem wolnym przed poniedziałkowym wyjazdem na zgrupowanie do Opalenicy.

Podczas pierwszego dnia przygotowań w zespole zabrakło Tihomira Kostadinova, który przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Macedonii Północnej i jego urlop został przedłużony.

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli zawodnicy, którzy w ostatnim czasie przebywali na wypożyczeniach w innych zespołach, czyli Constantin Reiner, Michał Kaput, Jakub Niedbała i Gabriel Kirejczyk. Do zespołu dołączył również Jakub Cembala z rezerw Piasta.

Poznaliśmy komplet sparingpartnerów, z którymi Piast Gliwice zagra podczas okresu przygotowawczego do sezonu 2023/24. Przed startem sezonu drużyna rozegra pięć meczów kontrolnych, a ich rywalami będą Polonia Bytom, Pogoń Szczecin, Kotwica Kołobrzeg, MFK Karvina oraz Korona Kielce.

W najbliższy poniedziałek Niebiesko-Czerwoni wrócą do treningów i rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Pierwszy ze sparingów został zaplanowany na sobotę, 22 czerwca. Podopieczni Aleksandara Vukovicia zmierzą się wtedy z Polonią Bytom.

Po tygodniu od startu treningów Piast wyjedzie na zgrupowanie do Opalenicy, gdzie będzie przebywać do 1 lipca. W trakcie obozu gliwiczanie rozegrają dwa mecze kontrolne: z Pogonią Szczecin (26.06) i Kotwicą Kołobrzeg (30.06).

Po powrocie z Opalenicy Niebiesko-czerwonych czekają jeszcze dwa sparingi. Pierwszy z nich odbędzie się 4 lipca, a rywalem podopiecznych Aleksandara Vukovicia będzie MFK Karvina. Natomiast drugi mecz kontrolny został zaplanowany na 13 lipca, a ostatnim zespołem, z którym Piast zagra przed startem rozgrywek będzie Korona Kielce.

Plan przygotowań Piasta do sezonu 2024/25:
17.06 – powrót do treningów
22.06 – sparing: Polonia Bytom
24.06 – wyjazd na zgrupowanie do Opalenicy
26.06 – sparing: Pogoń Szczecin
30.06 – sparing: Kotwica Kołobrzeg
01.07 – powrót ze zgrupowania
04.07 – sparing: MFK Karvina
13.07 – sparing: Korona Kielce
21.07 – pierwszy mecz ligowy: Cracovia

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI