Piast ma w końcu dyrektora sportowego

Łukasz Piworowicz został dyrektorem sportowym Piasta. Ma 37 lat, a z gliwickim klubem związany jest od początku obecnego sezonu.

Przed objęciem stanowiska dyrektora sportowego pracował w dziale skautingu Piasta. Wcześniej był koordynatorem ds. transferowych w Rozwoju Katowice.

– W ostatnim czasie decyzje sportowe podejmowane były w szerszym gronie. Uznałem jednak, że docelowo lepszym rozwiązaniem będzie precyzyjnie określona struktura pionu sportowego, która opierać się będzie na osobach związanych z klubem. Już teraz w sztabie trenera Dariusza Wdowczyka jest dwóch szkoleniowców od lat pracujących w Piaście, a osobom z pionu sportowego powierzono nowe funkcje – powiedział prezes Marek Kwiatek.

Łukasz Piworowicz ukończył studia magisterskie w zakresie finansów i inwestycji oraz licencjackie na kierunku zarządzanie w sporcie. Brał udział w wielu kursach i szkoleniach obejmujących zagadnienia skautingu piłkarskiego zarówno w Polsce, jak i za granicą, a także analityki w piłce nożnej, m.in. organizowanym przez LMA School of Football Management we współpracy ze Prozone Sports, jak również w kursie analityki organizowanym przez Uniwersytet w Canberze.

– Z piłką nożną związany jestem od zawsze. To jest moja pierwsza miłość i tak pozostaje do dziś. W młodości grałem w drużynach młodzieżowych oraz byłem sędzią piłkarskim. Decyzję o tym, aby zawodowo związać się z futbolem podjąłem 16 lat temu. W 2002 roku stworzyłem pierwszy w Europie środkowowschodniej system gromadzenia i prezentowania danych z meczów ekstraklasy. W przeszłości pracowałem również jako niezależny analityk piłkarski – mówił Piworowicz.

Nowy dyrektor sportowy Piasta jasno określił swoje plany na najbliższy czas.

– Przede wszystkim skupię się na zacieśnieniu współpracy pomiędzy pionem sportowym a sztabem szkoleniowym pierwszej drużyny. Chciałbym również, aby potencjał drzemiący w dziale skautingu był lepiej wykorzystywany. Moim priorytetem jest także stworzenie działu analiz. Wzorowany on będzie na systemach funkcjonujących w zachodnich klubach – przyznał.

Piworowicz posiada także doświadczenie menadżerskie i biznesowe. Prowadził firmę świadczącą usługi statystyczne oraz pełnił funkcję prezesa jednej z grup biznesowych międzynarodowej organizacji BNI. Ma także doświadczenie związane z pracą w międzynarodowej korporacji.

Ciekowostką w życiorysie Piworowicza są cztery tytuły mistrza Polski w kategoriach juniorskich w brydżu sportowym.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI