Piast oddala się od strefy spadkowej

W piątkowym meczu 23. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał na wyjeździe ze Stalą Mielec 2-0 (0-0). Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Patryk Dziczek i Kamil Wilczek.

Pierwsza połowa ze wskazaniem na Niebiesko-Czerwonych. Podopieczni Aleksandara Vukovicia grali lepiej od swoich rywali, oddawali więcej strzałów, ale niestety zabrakło skuteczności. Najbliżej trafienia do siatki był Jakub Czerwiński, który po dograniu Ariela Mosóra trafił w poprzeczkę. Swoich sił próbowali jeszcze Michał Chrapek, Michael Ameyaw i Kamil Wilczek, a Stal odgryzała się strzałami z dystansu Krystiana Getingera i Fabiana Hiszpańskiego. Do przerwy nie było jednak bramek.

Na początku drugiej połowy mocniej zaatakowali gospodarze, ale Niebiesko-Czerwoni nie pozostawali dłużni i również stwarzali sobie okazję. Chyba najlepszą miał Damian Kądzior, który ograł Marcina Flisa i oddał strzał, ale niestety prosto w Bartosza Mrozka. W końcówce rywalizacji Patryk Dziczek wyprowadził Piasta na prowadzenie po rzucie karnym podyktowanym po zagraniu ręką. Pod koniec rywalizacji podwyższył Kamil Wilczek, ustalając wynik spotkania.
źródło: Piast Gliwice